07 decembrie, 2017

Preşedintele palestinian Mahmoud Abbas a declarat miercuri că Statele Unite nu mai pot să-şi joace rolul istoric de mediator al păcii cu israelienii, după anunţul preşedintelui Donald Trump a recunoaşterii Ierusalimului drept capitala Israelului, relatează AFP.

Sursa: adevarul.ro

Se gândesc la grupe » HC Dobrogea Sud joacă azi cu HK Malmo și poate ajunge în premieră în grupele EHF

HC Dobrogea Sud joacă azi cu suedezii de la Malmo, în prima manșă din ultimul tur preliminarii, și  speră să ajungă în premieră în grupele Cupei EHF. Meciul începe

Doi titulari de la Dinamo întră în ultimele 6 luni de contract! Rednic încă nu începe negocierile, iar unul poate ajunge la FCSB

Alexandru David, președintele lui Dinamo, a dat ultimele detalii despre situația jucătorilor și a spus că încă nu s-a început negocierile pentru prelungirea contractelor lui Diogo

Un star de la FCSB poate prinde transferul carierei! Inter și încă o echipă din Italia și-au trimis scouterii să-l vadă

Florinel Coman, atacantul de 20 de ani al celor de la FCSB, ar putea prinde transferul carierei și ar putea ajunge în Italia. Gazetta dello Sport și fcinter1908.it scriu azi că Inter

VIDEO + FOTO Penalty ULUITOR acordat în Serbia - Muntenegru, meciul care poate influența soarta României în Liga Națiunilor

Serbia a trecut de Muntenegru, scor 2-1, într-un meci care a avut de toate. Cel  mai controversat moment al partidei a fost penalty-ul obținut de Nemanja Matic în minutul 37. Serbia

Veste proastă pentru toți românii. Statul nu ne poate ajuta. Este o chestiune de timp

Fie că este vorba de energie, gaze sau combustibili prețurile vor crește, iar statul nu ne poate subvenţiona pe toţi, a declarat preşedintele Consiliului Concurenței, Bogdan Chiriţoiu.