(VIDEO) Ritual de jelire, descoperit la o specie de coţofene

24 septembrie, 2012

Simpla observare a arătat că şi anumite specii de animale, precum elefanţii, cimpanzeii sau unele păsări au reacţii ce pot fi interpretate drept jelire, la vedera cadavrului unui membru al propriei specii, însă există destul de puţine studii aprofundate care să ateste astfel de manifestări. Un astfel de studiu aparţine biologul Tere Iglesias, care a monitorizat comportamentul coţofenelor californiene în prezenţa unei păsări moarte din aceeaşi specie.

Sursa: jurnalul.ro

VIDEO Explicațiile lui Klopp după ce Liverpool a pierdut un avantaj de 3 goluri la Sevilla

Sevilla și Liverpool au oferit cel mai spectaculos meci al acestui sezon de Champions League, cele două echipe terminând la egalitate, 3-3, după ce englezii aveau 3-0 la pauză. La finalul

VIDEO Antrenorul lui Chiricheș după victoria lui Napoli din Ligă: "A fost extraordinar, cu excepția unei faze"

Integralist în victoria lui Napoli, 3-0 cu Șahtior, Vlad Chiricheș l-a suplinit aproape fără greșeală pe Koulibaly. "I-au pus umărul la loc și se bate ca și cum n-ar avea nimic. O

VIDEO Anunțul cutremurător care a dus la o revenire fabuloasă » În pauza meciului cu Liverpool jucătorii Sevillei au aflat că antrenorul are cancer

Sevilla și Liverpool au terminat la egalitate, 3-3, după un meci spectaculos. Jucătorii andaluzi au făcut o repriză secundă incredibilă, după ce-au aflat în vestiar că antrenorul

VIDEO Anunțul cutremurător care a dus la o revenire fabuloasă: în pauza meciului cu Liverpool, jucătorii au aflat că are cancer

VIDEO Magie maradoniană » Superexecuția cu care Insigne a aprins vulcanul de pe San Paolo!

Lorenzo magnificul a făcut iar show, deschizând drumul spre victoria lui Napoli, 3-0 cu Șahtior, printr-o superexecuție la vinclu. "Un fuoriclasse. E atât de important că nu-l pot