VIDEO Propulsorul auxiliar a unei rachete spaţiale a căzut şi explodat lângă un oraş din China

13 ianuarie, 2018

Un propulsor auxiliar al unei rachete spaţiale chineze, Long March 3B,  a căzut şi explodat lângă clădirile din oraşul Guanxi, din sud-vestul ţării, spre şocul localnicilor şi al martorilor.

Sursa: adevarul.ro

„Marşul spre Bucureşti”. POVESTEA UNEI FOTOGRAFII

Miron Cozma dădea, în dimineaţa zilei de 18 ianuarie 1999, startul „Marşului spre Bucureşti”. 15.000 de mineri mobilizaţi de Cozma şi locotenenţii săi au spart, rând pe rând, baricadele

Statele Unite plasează Rusia şi China în topul priorităţilor strategiei de apărare

Prima strategie de apărare naţională a Pentagonului din ultimii patru ani va adopta, în mod prioritar, o poziţie militară mult mai agresivă faţă de China şi Rusia, susţine publicaţia

AUSTRALIAN OPEN // VIDEO Ana Bogdan merge mai departe la Australian Open » Adversară de top în turul următor + Sumă importantă de bani câștigată

Ana Bogdan (104 WTA) a învins-o pe kazaha Olga Putintseva (54 WTA), scor 1-6, 6-2, 6-3, și s-a calificat în turul 3 la Australian Open. Primul set a fost unul fără istoric, tranșat de

VIDEO Messi, al 21-lea penalty blaugrana ratat! ”Punctul de la 11 metri îl umanizează pe Leo” + eșec pentru Barcelona împotriva marii rivale

Prima oară când Messi a ratat un penalty blaugrana a fost o mare dezamăgire. Era tot în Copa del Rey, tot în "sferturi" și tot la început de an. Și exact în fața

AUSTRALIAN OPEN // VIDEO Senzaționala Ana Bogdan merge mai departe! » Adversară de top în turul următor și urale pe stadion: "Ana CAMPIOANA"