VIDEO + FOTO Gol superb marcat în meciul de deschidere de la Mondial » Un fost jucător al lui Real Madrid i-a umilit pe adversari

14 iunie, 2018

Rusia a făcut ce a vrut în prima repriză a debutului la Campionatul Mondial pe care-l organizează și după primele 45 de minute a avut 2-0 cu Arabia Saudită. Scorul a fost deschis de Gazinskiy, însă reușita de 2-0 a lui Cheryshev din minutul 43 a fost superbă. Rușii au scăpat pe contraatac, Cheryshev a primit mingea în stânga, a fost atacat de doi adversari prin alunecare, însă i-a driblat spectaculos și a șutat la colțul scurt. ...

Citeste mai mult despre Real Madrid

Sorin BLEJNAR a fost CONDAMNAT la 6 ani de ÎNCHISOARE

Tribunalul București a hotărât condamnarea în primă instanță a fostului șef de la ANAF, Sorin Blejnar. Magistrații au decis și confiscarea sumei de peste 12 milioane de lei din averea sa.

Ianis Hagi, LĂUDAT la BBC. Jucătorul Viitorului a fost comparat cu doi foști mari fotbaliști: „Dumnezeule, copilul ăsta e INCREDIBIL de talentat!”

Steve Crossamn, analist sportiv la BBC, a vorbit la superlativ despre Ianis Hagi, jucătorul celor de la FC Viitorul, despre care a spus că amintește de Antonio Cassano sau Paul Gascoigne.

Big Data, planul mondial de a preveni complicații grave ale bolilor, prezentat, ieri, în Turcia

Cel mai bun tratament este prevenția, spun specialiștii în științe medicale prezenți la primul Congres al Rețelei Internaționale de Transplant, susținut în Turcia.

Ioana Uricaru, mesaj video la avanpremiera filmului „Lemonade“:  „Aştept cu nerăbdare întâlnirea cu publicul din România“

Interesul cinefililor români pentru filmul „Lemonade“  se datorează atât subiectului, pelicula fiind un „un thriller captivant” despre visul american văzut prin ochii unei românce, cât

VIDEO Remember Dinamo - Hamburg 3-0: 35 de ani de la victoria URIAȘĂ a lui Dinamo din Cupa Campionilor Europeni » Interviu cu Ionel Augustin: "Golul meu i-a paralizat pe nemți"

Dinamo sărbătorește azi 35 de ani de la victoria istorică, 3-0, cu deținătoarea CCE, Hamburg. Ionel Augustin, fostul atacant al lui Dinamo, 63 de ani, vorbește despre victoria cu 3-0 cu