VIDEO De Rossi și-a ieșit din minți în timpul eșecului istoric cu Suedia » Reacție nervoasă la adresa antrenorului: "Ce naiba să fac eu pe teren? Avem nevoie de victorie, nu de egal"

14 noiembrie, 2017

Italia a terminat la egalitate manșa retur a barajului pentru calificarea la Campionatul Mondial din Rusia, scor 0-0, iar reacția lui Daniele de Rossi rezumă perfect atmosfera din Peninsulă. Haosul tactic din repriza secundă, când Italia era disperată să marcheze, s-a transmis și de pe bancă. Unul dintre titularii din tur, trecut rezervă de Ventura aseară, s-a dat la o parte când i s-a cerut să joace. ...

Mănăstiri în flăcări. Coincidenţă bizară. Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă, ÎN ALERTĂ MAXIMĂ. Foto+video

Două incendii au fost raportate duminică dimineaţa la mănăstiri din două judeţe ale României.

VIDEO Reacția eroului Toni Kroos după ce adus victoria Germaniei: "Aveam impresia că lumea se va bucura dacă eram eliminați" » La ce s-a gândit înainte de gol

Germania s-a impus cu emoții în meciul cu Suedia, 2-1, grație golului marcat de Toni Kroos în minutul 90+5. După meci, mijlocașul de 28 de ani a vorbit despre meciul cu Suedia și

Bogdan Stelea vorbește despre România '94 și eliminarea cu Suedia: "Eram crescuți să nu pierdem! A fost cea mai mare greșeală!" » Ce spune despre gafa lui Prunea și despre cariera lui

Bogdan Stelea, fostul portarul al echipei naționale, a vorbit despre conflictul cu suporterii și eșecurile Naționalei în momentele-cheie. Cu 91 de selecții strânse pentru naționala

VIDEO Rupt de bucurie! Ce accidentare a suferit selecționerul Braziliei după ce s-a bucurat la golul lui Coutinho

Brazilia a învins cu emoții Costa Rica, 2-0, grație golurilor marcate în prelungirile partidei de Philippe Coutinho și Neymar. Selecțioenrul Tite a făcut forțat o tumbă,

Corespondență din Rusia // VIDEO+FOTO Acasă la cea mai bună echipă de volei a lumii » Am aflat secretele lui Zenit Kazan

Zenit Kazan e câștigătoarea Ligii Campionilor în ultimele 4 sezoane. "Zenit este un Real Madrid al voleiului mondial masculin", spune Lenar Șamsutdinov, directorul clubului. Theodor