VIDEO Danemarca se califică la CM 2018, după ce a demolat Irlanda » Lista echipelor calificate + mai sunt două locuri libere

14 noiembrie, 2017

Danemarca s-a calificat la Campionatul Mondial din Rusia, după ce a învins Irlanda, 5-1. În tur, în Danemarca, scorul a fost 0-0. Irlandezii au început mai bine și au deschis scorul în minutul 6, prin Duffy, care a marcat cu o lovitură de cap de la 6 metri.  Până la pauză, danezii au întors scorul. În minutul 29, Christensen a egalat cu un șut din mijlocul careului. ...

Ioana Uricaru, mesaj video la avanpremiera filmului „Lemonade“:  „Aştept cu nerăbdare întâlnirea cu publicul din România“

Interesul cinefililor români pentru filmul „Lemonade“  se datorează atât subiectului, pelicula fiind un „un thriller captivant” despre visul american văzut prin ochii unei românce, cât

VREMEA. Temperaturi ANORMALE în ROMÂNIA. METEOROLOGII sunt in ALERTĂ

Astăzi valorile de temperatură se vor situa peste media normală a acestei perioade, dar în cea mai mare parte a țării vor fi prezente ploile temporare, în special în jumătatea de nord a

News ALERT. Un NOU CUTREMUR în ROMÂNIA. SPECIALIȘTII sunt în ALERTĂ

Un nou cutremur s-a înregistrat în România, vineri dimineață, cu o magnitudine de 2.2 grade pe scara Richter. Cutremurul s-a produs în zona Vrancea, la adâncimea de 105 km.

VIDEO Remember Dinamo - Hamburg 3-0: 35 de ani de la victoria URIAȘĂ a lui Dinamo din Cupa Campionilor Europeni » Interviu cu Ionel Augustin: "Golul meu i-a paralizat pe nemți"

Dinamo sărbătorește azi 35 de ani de la victoria istorică, 3-0, cu deținătoarea CCE, Hamburg. Ionel Augustin, fostul atacant al lui Dinamo, 63 de ani, vorbește despre victoria cu 3-0 cu

Care FCSB? Clasamentul-surpriză în care ”câinii” sunt pe locul 1!

Da, există un top, unul pozitiv, în care Dinamo face legea: a adunat cei mai mulți spectatori în deplasările Ligii 1, de 3 ori mai mulți decât FCSB. "Câinii" s-au luat la