VIDEO Danemarca se califică la CM 2018, după ce a demolat Irlanda » Lista echipelor calificate + mai sunt două locuri libere

14 noiembrie, 2017

Danemarca s-a calificat la Campionatul Mondial din Rusia, după ce a învins Irlanda, 5-1. În tur, în Danemarca, scorul a fost 0-0. Irlandezii au început mai bine și au deschis scorul în minutul 6, prin Duffy, care a marcat cu o lovitură de cap de la 6 metri.  Până la pauză, danezii au întors scorul. În minutul 29, Christensen a egalat cu un șut din mijlocul careului. ...

UPDATE. Care sunt cele două ORAȘE europene care vor găzdui Agenția Europeană a Medicamentelor și Agenția Europeană Bancară. Bucureștiul a pierdut concursul

Lupta pentru mutarea unor agenții europene, în urma Brexitului, se încheie azi, 20 noiembrie, când 27 de state trebuie să aleagă orașul care să găzduiască Agenția Europeană a

Reacția lui Mido după ce conaționalul Salah i-a doborât recordul în Europa

Legendarul jucător egiptean Ahmed Hossam ‘Mido’ consideră că Mohamed Salah va ajunge cât de curând la Real Madrid. În vârstă de 25 de ani, Salah traversează

Mesaj emoționant al unchiului pentru nepot » Ce i-a scris Toni Nadal lui Rafa după ultimul turneu în care l-a antrenat

Antrenorul Toni Nadal, unchiul liderului mondial Rafa Nadal, i-a mulțumit nepotului său într-o scrisoare trimisă publicației spaniole El Pais pentru cei 27 de ani în care au

EXCLUSIV Situație critică pentru Miriuță: își joacă postul cu Poli Iași » Au apărut și primele două variante de înlocuitori

Gazeta Sporturilor de marți prezintă detalii din culisele situației critice de la Dinamo. Postul lui Vasile Miriuță se clatină, iar șefii i-au pus o condiție clară de îndeplinit pentru

O femeie a murit, după ce rudele au atacat ambulanţa cu bolovani

Un echipaj al Serviciului de Ambulanţă Botoşani, format din ambulanţier şi asistent, a fost atacat, luni, pe raza localităţii Manoleasa, după ce a răspuns unui apel primit pe 112, în urma