(VIDEO) Catârul robot, o nouă invenţie a Boston Dynamics, devenită hit pe YouTube

Compania americană Boston Dynamics a prezentat la începutul acestei săptămâni noua sa creaţie - un catâr robot, de fapt o maşinărie pe patru picioare, capabilă să se deplaseze pe teren accidentat în mod autonom. Robotul poate căra 200 de kilograme de marfă şi are o autonomie de aproximativ 40 de kilometri, până să necesite realimentarea.

Sursa: jurnalul.ro

Consiliul de Securitate al ONU discută astăzi situaţia din Siria, după intervenţia militară a Turciei VIDEO

Consiliul de Securitate al Naţiunilor Unite urmează să examineze astăzi situaţia umanitară din regiunea siriană Afrin condusă de kurzi, în urma unei operaţiuni împotriva acestora a trupelor

VIDEO Panică la PSG! Mbappé, izbit de portarul advers cu genunchii în piept! N-a mai putut continua partida

Într-un meci Lyon - PSG ca o finală de Champions League, cu trei goluri de neuitat, câștigat de OL cu 2-1 în ultimele secunde ale prelungirilor (Depay, 90+4), accidentarea lui

VIDEO Messuárez! Cel mai în formă duet, 35 de goluri, peste 15 echipe din LaLiga!

Leo Messi este golgeterul campionatului spaniol, cu 19 reușite, și are cele mai multe assisturi, 9. Luis Suárez a înscris de 15 ori, duminică marcând al 100-lea său gol în

VIDEO Florin Andone, cea mai mică notă: are 2 în presa spaniolă: ”A fost ținut în cătușe de apărarea lui Real”

Real Madrid a câștigat categoric meciul cu Deportivo La Coruna, 1-7, iar Florin Andone, vârful celor galicienilor, a ieșit în evidență doar prin faulturi, fiind declarat

VIDEO Numai Roger Federer! Punctul zilei la Australian Open: "Oh, Doamne!"

Elvețianul Roger Federer, de 5x câștigător la Australian Open, s-a calificat în sferturi la Antipozi, după o victorie în 3 seturi cu ungurul Márton Fucsovics, scor 6-3,