VIDEO Animaţia „Colţ Alb“ deschide ediţia a 10-a a Festivalului Internaţional de Film KINOdiseea

02 noiembrie, 2018

Cea de-a 10-a ediţie a Festivalului Internaţional de Film pentru publicul tânăr KINOdiseea va avea loc la Bucureşti, în perioada 8-13 noiembrie. Nouă filme se vor afla în competiţie pentru trofeul festivalului.

Sursa: adevarul.ro

INTER - SAMPDORIA 2-1 // VIDEO Radja Nainggolan a salvat-o pe Inter cu o execuție de excepție » Ce se întâmplă cu Mauro Icardi

Inter a învins Sampdoira, impunându-se cu 2-1 pe teren propriu. 70 de minute anoste au fost salvate de finalul partidei, unul de-a dreptul incendiar. D'Ambrosio a deschis scorul pentru

Controversele din jurul primului muzeu naţional din lume dedicat istoriei drepturilor omului

Muzeul Canadian pentru Drepturile Omului, situat în oraşul Winnipeg, provincia Manitoba, este primul muzeu din lume dedicat istoriei şi înţelegerii drepturilor omului. Construit pe un sit

Barcelona - Valladolid 1-0 // VIDEO Extraterestru! Leo Messi, încă o performanță remarcabilă » Dar ce face cu penaltyurile?

Leo Messi, căpitanul Barçei, a înscris al 30-lea gol în acest sezon. Și are minimum 30 de reușite 11 stagiuni consecutive! Dar a și ratat al 21-lea penalty din 89 de

SIMONA HALEP - ELISE MERTENS // VIDEO Simona Halep, explicații la rece după înfrângerea cu Mertens: „Totul a început acum două zile” » Când revine pe teren

Simona Halep, locul 3 WTA, a pierdut dramatic finala de la Doha în fața lui Elise Mertens, locul 21 WTA, scor 6-3, 4-6, 3-6, după un meci care a durat două ore și șase minute.  La

RAYO - ATLETICO 0-1 // VIDEO Antoine Griezmann l-a depășit pe Fernando Torres în topul all-time la "colchoneros"

Tot Antoine Griezmann a punctat pentru victoria roș-albilor. La Atlético, parcă nu există decât un singur jucător care marchează! Al 130-lea gol al francezului în toate