VICTORIE! PIZZA napoletană a ÎNVINS: Devine patrimoniu UNESCO

07 decembrie, 2017

Povestea este incredinilă, plină de emoţii şi lacrimi după o bătălie de opt ani de zile, dar iată, italienii au învins. Arta pizzarului napoletan este patrimoniu cultural al Umanităţii - UNESCO. Italia este în mare sărbătoare, pizzarii au declanşat fel şi fel de FESTE, manifestându-şi bucuria alături de clienţi.

Sursa: evz.ro

LIGA I. Echipa lui Gică Hagi, VICTORIE DRMATICĂ, în minutul 90+4. Ultimele 2 echipe CALIFICATE în play-off se decid etapa viitoare

FC Viitorul a trecut la limită de FC Botoșani (scor 2-1), într-un meci disputat, luni, la Ovidiu, în etapa a 25-a a campionatului intern.

Israelul devine un jucător important pe piața de gaze naturale mondială

Delek Drilling, o companie din Israel, a anunțat lunea aceasta că a încheiat un acord de vânzare de gaze naturale către Egipt, în valoare de 15 miliarde de dolari americani pentru următorii 10

VIDEO Gol pentru Nedelcearu după doar 19 minute în tricoul noii echipe! Victorie pentru Ufa

Ionuț Nedelcearu a început cu dreptul aventura din Rusia, de la Ufa, reușind să înscrie la primul său meci pentru noua echipă. Echipa sa a fost condusă de letonii de la Ventspils din

LIGA I. CFR Cluj își consolidează prima poziție, după o victorie LEJERĂ cu Astra. Dan Petrescu: „Marii specialiști își dau cu părerea”

CFR Cluj a învins-o pe Astra Giurgiu (scor 2-0), într-o confruntare disputată, sâmbătă, pe teren propriu, în cadrul etapei a 25-a a Ligii I.

FCSB devine Steaua! Detaliul care transformă total echipa lui Becali: fanii roș-albaștrilor s-au întors la stadion

33.000 de oameni acasă cu Lazio, peste 4.000 în deplasare cu Dinamo și cel puțin atâția la Roma, la retur. Roș-albaștrii lui Becali încep să atragă publicul și fără să