Trump, la ora bilanţului după turneul de 12 zile în Asia: mult fast, fără progrese majore în probleme-cheie, cu o strategie confuză

14 noiembrie, 2017

Donald Trump a părăsit marţi Manila, după un turneu de 12 zile „foarte reuşit, în opinia sa, în Asia, primul în această regiune de când se află la Casa Albă. Însă preşedintele american a avut o strategie confuză şi nu a obţinut vreun progres major în probleme-cheie, comentează AFP.

Sursa: adevarul.ro

Efectul Brexit: România se confruntă cu o cerere fără precedent de sedii pentru multinaţionale

Creşterea rapidă a economiei, populaţia tânără, educată şi ieftină şi chiriile încă reduse fac din România unul dintre candidaţii ideali pentru a atrage corporaţiilor care îşi mută

SONDAJ. Cei mai PUTERNICI CONTRACANDIDAŢI ai lui IOHANNIS. Cine i-ar putea face probleme la ALEGERILE din 2019

Cel mai recent sondaj realizat la nivel naţional de Centrul de Sociologie Urbană şi Regională (CURS) arată că, dacă s-ar organiza acum alegeri, preşedintele Iohannis ar fi la egalitate cu

„Cu voia lui Allah”, Erdogan vrea să distrugă comoara Bizanțului

Președintele Turciei plănuiește construirea unui nou canal, paralel cu Bosforul, care să despartă Istanbulul de Europa. Vestigiile cele mai valoroase ale Constantinopolului sunt în pericol

VIDEO Adio, criză! Griezmann a marcat după 787 de minute la Atletico » Gol senzațional din semifoarfecă!

Atacantul francez a deschis acrobatic scorul și i-a oferit assistul lui Gameiro pentru o victorie de doi bani speranță la ”optimi” a lui Atletico Madrid, în fața celor de la Roma

VIDEO Mourinho, răspuns incredibil după înfrângere: "Prima repriză a fost perfectă, fotbalul e nedrept”

Manchester United a pierdut surprinzător la Basel, scor 0-1, dar managerul spune: "Dacă jucăm de zece ori acest meci, avem nouă victorii. La pauză, ar fi trebuit să conducem cu 5-0". Chiar și