Trump, izolat pe scena internaţională după decizia privind Ierusalimul. Erdogan: Decizia SUA aşază regiunea într-un „cerc de foc“

07 decembrie, 2017

Preşedintele american Donald Trump a declanşat furia palestinienilor şi un val de dezaprobare chiar şi dincolo de Orientul Mijlociu, recunoscând Ierusalimul drept capitală a Israelului, o decizie care se află în contrast cu politicile predecesorilor săi.

Sursa: adevarul.ro

Lovitură pentru Theresa May şi Brexit. Guvernul pierde votul-vheie după rebeliunea conservatorilor

Guvernul britanic a pierdut la patru voturi un vot crucial în privinţa Brexit în Parlament după o revoltă a 11 parlamentari din tabăra conservatoare, relatează The Guardian.

Reacție fenomenală a unui antrenor după ce a fost eliminat » Ce i-a făcut unei microbiste din tribună

Expediat de arbitrul Ittrich în tribună la meciul cu Leipzig (2-2), antrenorul lui FSV Mainz, Sandro Schwarz, a luat loc "lângă o doamnă foarte simpatică". Iar în final,

VIDEO Salvatorul Bale » Gol după 36 de secunde la revenire: "Trebuie să-mi ascult corpul. Nu sunt apt sută la sută"

Galezul l-a înlocuit în minutul 81 pe Benzema, în victoria obţinută de Real Madrid în faţa lui Al Jazira (2-1) și a înscris în același minut, la prima

EXCLUSIV Becali a pus banii pe masă! A făcut o ofertă pentru un jucător din Liga 1 a doua zi după meciul ușor câștigat de FCSB

FCSB s-a impus fără probleme în fața celor de la FC Botoșani, 3-0, într-o partidă disputată duminică seară. Becali a renunțat la obiceiul de a negocia pentru un jucător

EXCLUSIV Becali a pus banii pe masă! A făcut o ofertă pentru un jucător din Liga 1 a doua zi după meciul direct, ușor câștigat de FCSB