Trăirile lui Tamaș în victoria cu Lituania: "Mă gândeam că port ghinion, m-am simțit ca la 19 ani"

12 octombrie, 2018

Gabi Tamaș nu mai jucase pentru naționala României din preliminariile pentru EURO 2016, într-un meci disputat în Irlanda de Nord, pe 13 iunie 2015, scor 0-0.  Fundașul central în vârstă de 34 de ani a revenit ca titular printre "tricolori" la partida câștigată în Lituania, scor 2-1, în Liga Națiunilor, și a bifat al 66-lea meci pentru națională, depășindu-l pe Ilie Balaci la numărul de selecţii! "A fost frumos ...

VIDEO Gol de generic marcat de Wayne Rooney! A adus victoria echipei sale dintr-o lovitură liberă de la 30 de metri!

DC United, echipa lui Wayne Rooney, s-a impus cu 1-0 în meciul cu Toronto FC, în etapa a 32-a din MLS, campionatul de fotbal al Statelor Unite. Singurul gol al meciului a fost marcat de

VIDEO + FOTO Neymar l-a depășit pe Pele! Starul de la PSG, decisiv în victoria Braziliei cu Argentina

Brazilia și-a adjudecat trofeul Superclasic Championship, câștigând patrulaterul de la Jeddah, 1-0 în finala cu Argentina. Meciul jucat marți seară a fost ocazia pentru Neymar

GALERIE FOTO Visul din Hawaii » Trăirile din timpul cursei ale celor mai buni triatloniști ai lumii: "Tălpile mă usturau, pline de bășici și răni, musculatura urla de durere"

Cei mai buni triatloniști ai lumii s-au strâns la sfârșitul săptămânii trecute în paradisul de la Kona, micuța insulă din Hawaii care găzduiește în fiecare an una

Poza surprinzătoare postată de Tamaș după cartonașul roșu primit cu Serbia: "Orice ar zice cârcotașii ești cel mai bun fundaș român"

Gabi Tamaș (34 de ani) a fost eliminat pe finalul primei reprize a meciului cu Serbia, după ce a comis un fault în careu. Sârbii au ratat lovitura de pedeapsă și meciul s-a terminat