07 iunie, 2018

Poemele scrise de Aura Christi ne vorbesc despre un peisaj dezolat şi dezolant, dar viu în felul său. Unul dintre titluri pare să rezume just această climă poetică ambivalentă: "Din infern, cu dragoste", spune profesorul Hector Briosos, de la Universitatea Alcala de Henares (Madrid). Volumul Aurei Christi, "Jardines Austeros", a fost lansat pe 28 mai la Târgul de Carte de la Retiro, unde România este ţară invitată( 25 mai -10 iunie).

Sursa: adevarul.ro

Succes al filmului românesc în Spania

Scurtmetrajul românesc „Miss Sueno”, al regizorului Radu Potcoavă, a câştigat premiul cel mare al Festivalului Internaţional de Film Huesca, din Spania. Următoarea țintă este nominalizarea

VIDEO Povestea incredibilă a lui Nacho, marcatorul unui supergol în Portugalia - Spania » L-a 12 ani i s-a spus că nu mai poate juca fotbal și trebuie să își facă zilnic injecții

Fundașul Nacho Fernandez a fost unul dintre protagoniștii meciului Portugalia - Spania 3-3, făcând un penalty în minutul 4 și marcând pentru 3-2 în minutul 58.

VIDEO Povestea incredibilă a lui Nacho, marcatorul unui supergol în Portugalia - Spania » Face 5 injecții pe zi pentru a putea juca fotbal!

Fundașul Nacho Fernandez, 28 de ani, a fost unul dintre protagoniștii meciului Portugalia - Spania 3-3, provocând un penalty în minutul 4 și marcând pentru 3-2 în

Tatăl fotbalistul pe care se bat granzii Europei face dezvăluiri: "Se transferă doi ani la Juventus și apoi în Spania! Ține cu Real Madrid"

Sergej Milinkovic-Savic este unul dintre cei mai curtați jucători la ora actuală. Tatăl jucătorului sârb de 23 de ani al lui Lazio crede că acesta ar trebui să facă pasul spre o echipă

VIDEO Vârsta e doar un număr! Simetrie perfectă între golul lui Ronaldo cu Spania și unul înscris de el în tricoul lui United

Cristiano Ronaldo, 33 de ani, a marcat de trei ori cu Spania, în meciul de debut la Campionatul Mondial de fotbal din Rusia (Detalii AICI). Starul portughez a înscris golul