Casa Albă a declarat că Statele Unite sunt foarte îngrijorate de rapoartele care sun că Iranul a arestat câteva mii de protestatari, şi că a torturat şi ucis o parte din cei aflaţi în detenţie, relatează Reuters.

Sursa: adevarul.ro

PORTRET Regina Maria, în vizită în Statele Unite: „Sunt aici să fac România ceva mai personal decât statistici şi hărţi“

În 1926, regina Maria a făcut vâlvă mare în presa internaţională, după o vizită de o lună în Statele Unite ale Americii. A fost o călătorie care a purtat-o în lung şi-n lat pe

Sepsi transferă la foc automat pentru a rămâne în Liga 1: un spaniol crescut în Anglia, al 10-lea transfer al iernii + 3 remize în cantonamentul din Antalya

Echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, aflată în cantonament în Antalya până pe 26 ianuarie, a remizat în toate cele trei jocuri amicale disputate până în

Sepsi transferă la foc automat pentru a rămâne în Liga 1: a 10-a achiziție a iernii » 3 remize în cantonamentul din Antalya

AUSTRALIAN OPEN // Calcule actualizate pentru locul 1 WTA: scenariile prin care Simona Halep rămâne lider și după Australian Open » 3 jucătoare o amenință

Simona Halep s-a calificat în această dimineață în optimile de finală de la Australian Open, după victoria incredibilă reușită în fața lui Lauren Davis, scor 4-6, 6-4,

VIDEO, FOTO » Guardiola câștigă duelul cu Benitez și rămâne lider în Anglia » Rezultatele zilei în Premier League: Arsenal și-a călcat în picioare adversara în primele 22 de minute, United s-a impus greu cu Burnley

Etapa a 24-a din Premier League a fost perfectă pentru granzii din Anglia, care s-au impus pe linie. Arsenal a rezolvat meciul cu Crystal Palace după doar 22 de minute.  Montreal ('6), Iwobi