21 Martie 2018

OPINIE GSP Dinamo și masoneria: ce spune asta despre afacere? Investitorii lui Umberto Eco o pregătesc pe Dinamo de Champions League :D

Un grup secret vrea să preia clubul Dinamo. Fiindcă e secretă, societatea nu se dezvăluie, apare doar reprezentantul ei în lumea cunoscută, Adrian Thiess. Care e mason, ceea ce spune ceva

04 Martie 2018

Nu se poate abține! Încă un atac al lui MM Stoica la adresa lui Dinamo: "Ce-ar fi dacă ți-as spune..."

Ironiile lansate de MM Stoica, 52 de ani, spre Dinamo par să nu se mai oprească după ce "câinii" au ratat prezența în play-off. Azi, directorul sportiv al FCSB-ului i-a înțepat

07 Februarie 2018

El ar putea fi cheia întoarcerii lui Cristi Borcea! Ce spune fostul patron al lui Dinamo

Apropiaţi ai fostului conducător al "câinilor" infirmă varianta lui Gigi Becali: "Ne-a spus Cristi că niciodată n-o să se mai întoarcă la Dinamo sau în fotbal!" Ieri, procesul

11 Ianuarie 2018

EXCLUSIV "Prizonierul" de la Dinamo iese din nou la atac: "E imposibil să joc bine când primesc 5 minute la 10 etape" » Ce spune de clauza dintre Dinamo și Vasile Șiman

Ionuț Șerban, fotbalistul "prizonier" de la Dinamo, a oferit o nouă reacție în care își manifestă nemulțumirile vizavi de situația ingrată în care se află la echipa

19 Noiembrie 2017

Poreclă cu tentă rasistă la Dinamo! Miriuță a dezvăluit cum i se spune lui Bokila: "Ce?! Nu se supără"

A sosit momentul revanșei pentru congolezul Jeremy Bokila. Izgonit de la CFR Cluj după doar câteva meciuri, atacantul ajuns acum în tricoul alb-roșu își înfruntă în

03 Noiembrie 2017

Ce spune căpitanul lui Dinamo despre degringolada din "Ștefan cel Mare": "Asta e principala problemă a echipei"

Paul Anton, căpitanul lui Dinamo, a vorbit în cadrul unei conferințe de presă despre meciul pe care roș-albii îl vor disputa sâmbătă pe terenul lui Gaz Metan. Mijlocașul a

17 Octombrie 2017

Miriuță, decizie categorică în cazul lui Nemec: "Nu îmi bat joc de el" » Ce spune despre șansele de a continua la Dinamo

Vasile Miriuță, antrenorul lui Dinamo, a vorbit despre situația atacantului slovac Adam Nemec, 32 de ani, cel căruia îi expiră contractul cu formația alb-roșie la finalul acestui sezon

22 August 2017

Andone îl avertizează pe Negoiță: "Dacă Dinamo nu are buget de transferuri, ce să faci? Rămâi ca prostul!" + Ce spune despre Dinamo din L4 și cine îi va lua locul lui Contra

Ioan Andone a fost foarte dezamăgit de campania de achiziții a lui Dinamo din această vară și îi cere lui Ionuț Negoiță să bage mâna-n buzunar pentru a aduce jucători buni și

13 August 2017

Cosmin Contra visează la "naţională" » Ce spune antrenorul lui Dinamo despre prima reprezentativă

Cosmin Contra ar vrea să fie luat în calcul pentru postul de selecționer, după despărțirea de Christoph Daum. Antrenorul avertizează în privința meciului de diseară. Dinamo a ajuns

23 Mai 2017

Rămâne Dinamo fără Hanca? Ce spune mijlocaşul: "Clauza de reziliere e corectă"

Sergiu Hanca, mijlocaşul de 25 de ani al lui Dinamo, a dezminţit informaţiile apărute astăzi, conform cărora ar fi supărat pe propria conducere din cauza faptului că s-ar fi împotrivit

05 Mai 2017

Reacția oficială a lui Paul Anton » Ce spune de întoarcerea la Dinamo

Paul Anton, mijlocașul de 25 de ani al lui Getafe, a vorbit despre situația sa contractuală. Împrumutul la echipa din Spania expiră în această vară, dar ibericii pot activa

01 Mai 2017

Probleme mari cu stadionul lui Dinamo » Singura condiție ca arena să nu aibă pistă » Ce spune CNI

Situația stadionului Dinamo, care ar trebui modernizat pentru EURO 2020, este în continuare complicată, iar în acest moment nu se știe dacă arena va fi reconstruită. Compania

19 Aprilie 2017

Detalii de ultimă oră despre negocierile Contra - Dinamo! Ce spune antrenorul

Cosmin Contra a discutat despre negocierile cu Ionuț Negoiță. Nu poate da un răspuns exact cu privire la o posibilă prelungire, însă recunoaște că a negociat cu patronul echipei.

03 Aprilie 2017

Declarații tari făcute de MM Stoica după 2-1 cu Dinamo » Ce spune despre arbitraj, fani și duelul cu galeria lui Dinamo: "Înseamnă că îmi dau importanță"

FCSB s-a impus în derby-ul cu Dinamo, 2-1, și a scos-o pe rivală din lupta la titlu. După meci, Mihai Stoica, managerul sportiv al celor de la FCSB, a vorbit despre duelul cu Dinamo, despre

28 Martie 2017

Au început negocierile între Contra și Dinamo » Ce spune antrenorul și cu ce investiție îl ademenește Mutu

Contractul lui Cosmin Contra cu Dinamo expiră la finalul acestui sezon, iar cele două părți au început deja negocierile. Tehnicianul lui Dinamo a vorbit despre prelungirea

12 Februarie 2017

Război între "câini" » Mutu îi răspunde acid unei legende a lui Dinamo: "Nu-mi pasă ce spune"

Dinamo i-a prezentat azi pe Dielna, Rivaldinho şi Bumba, cele mai recente transferuri ale "câinilor". La conferinţa de presă, Adi Mutu, managerul lui Dinamo, i-a răspuns dur lui Ionuţ

25 Decembrie 2016

Adrian Mutu spune tot! A discutat cu doi superjucători pentru a-i aduce la Dinamo! Ce i-au răspuns aceștia

Adrian Mutu a recunoscut că i-a avut pe listă pe Philippe Mexès și Matuzalém, doi fotbaliști cu mare experiență pe care i-a vrut la Dinamo.  Managerul general al

21 Decembrie 2016

Reghecampf spune cum o poate învinge pe Dinamo și cum vrea să atragă fanii la stadion

Laurențiu Reghecampf, antrenorul Stelei, a vorbit în cadrul unei conferințe de presă despre duelul echipei sale cu Dinamo, din semifinalele Cupei Ligii.  "Sunt sigur că jucătorii vor

09 Decembrie 2016

Nistor spune adio banderolei! Mutu anunță noul căpitan al lui Dinamo

Dan Nistor nu va fi pedepsit de către șefi pentru că, la Mediaș, și-a îndesat în șort banderola de căpitan, dar în pauza competițională se vor face alegeri pentru desemnarea

18 Noiembrie 2016

Șumudică, dezamăgit după înfrângerea cu Dinamo: "Nu se poate să pierzi așa" » Ce spune de Alibec

Marius Șumudică s-a arătat dezamăgit de evoluția propriilor jucători din meciul cu Dinamo.  "A fost un meci pierdut de noi,  nu se poate să ai om în plus și să pierzi. Nu se

07 Noiembrie 2016

Adi Mutu continuă războiul cu CCA: "Vassaras să nu se mai ascundă" » Ce spune despre situația de la Dinamo

Dinamo a lansat o campanie prin care cere răspunsuri de la șeful CCA, după greșelile de arbitraj din Liga 1. Adrian Mutu, managerul general al lui Dinamo, a vorbit despre șeful CCA, despre

17 Octombrie 2016

Mutu a făcut anunțul! Ce spune despre o posibilă venire a lui Șumudică la Dinamo: "E interesant"

Adrian Mutu anunță că îl apreciază pe Marius Șumudică, dar că acesta nu este o țintă pentru Dinamo la ora actuală.  Conducerea clubului încă mai are încredere

Becali a comentat numirea lui Mutu la Dinamo: "Nu are atribuții" » Ce spune despre Mihai Stoica

Gigi Becali a comentat după înfrângerea Stelei cu Gaz Metan, 0-1, numirea lui Adi Mutu ca manager general la Dinamo. "Să vedem cum este Mutu pe post de conducător. Ca fotbalist, a fost

11 Octombrie 2016

Vine Șumudică la Dinamo? Răspunsul lui Ionel Dănciulescu + ce spune despre aducerea lui Morais

Ionel Dănciulescu nu crede că Ioan Andone va pleca prea curând de la Dinamo. Directorul sportiv al "câinilor" a vorbit și despre posibilul transfer al lui Morais în

04 Iulie 2016

Dinamo, ofertă oficială pentru Budescu » Ce spune Andone despre jucător și cum a făcut Dinamo cel mai recent transfer

După ce i-a adus pe Laurențiu Brănescu și Azer Busuladzici, Dinamo insistă pentru aducerea lui Constantin Budescu. Andone a spus că și-l dorește pe mijlocașul de 26 de ani și a

09 Iunie 2016

Kortzorg ar vrea să continue cu Dinamo. Ce spune despre negocieri

Lui Romario Kortzorg îi expiră contractul cu Dinamo la finele lunii iunie, până acum nu s-a semnat vreun acord de continuare a înțelegerii. Olandezul de 26 de ani n-a acceptat

22 Martie 2016

Decizia pe care o așteptau toți dinamoviștii » Ce spune Rednic despre continuarea pe banca lui Dinamo

Contractul lui Mircea Rednic cu Dinamo va expira în această vară, îar antrenorul și finanțatorul echipei negociază prelungirea înțelegerii. Rednic a spus că a avut deja o

17 Martie 2016

Negoiță a anunțat bugetul lui Dinamo + Când spune că echipa va începe să producă bani

Ionuț Negoiță, patronul lui Dinamo, a dezvăluit bugetul pe care-l are echipa sa și spune că începând cu sezonul viitor formația roș-albă va începe să producă bani. "Avem

14 Decembrie 2015

Dezvăluiri din vestiarul lui Dinamo! Un jucător care a fost dat afară spune tot

Olandezul Ricky van Haaren a fost dat afară de la Dinamo, însă nu regretă faptul că a venit să joace în România. Mijlocașul anunță că în această iarnă Mircea

Dezvăluiri din vestiarul lui Dinamo! Un jucător care a fost dat afară spune tot: "Eu așa am auzit"

11 Decembrie 2015

Revine Tamaș la Dinamo ? Ce spune Rednic despre transferul fundașului

Dinamo vrea să se întărească în iarnă, iar numele lui Gabi Tamaș ar putea fi o soluție pentru defensiva "cîinilor". Jucătorul de 32 de ani este legitimat la Cardiff City,

24 Octombrie 2015

Un puști de la Dinamo e în atenția lui Inter și AS Roma » Ce spune Rednic despre el

Dinamo II a învins vineri cu scorul de 4-0 echipa Gloria Popești Leordeni, iar unul dintre autorii golurilor a fost Cătălin Ionuț Măgureanu. Un tînăr fotbalist care are doar 15 ani,

23 Octombrie 2015

Ce spune conducerea lui Dinamo despre o posibilă plecare a lui Rednic

După turul foarte bun făcut de Dinamo, Mircea Rednic a primit mai multe oferte, dar Ionel Dănciulescu, directorul sportiv al echipei, crede că antrenorul nu va pleca. "El este un antrenor foarte

02 Octombrie 2015

Șumudică a prefațat meciul cu Dinamo. Ce spune despre Rednic

Astra întîlnește Dinamo sîmbătă, de la ora 18:30, liveTEXT pe GSP.RO. Partida se anunță una foarte încinsă, iar Marius Șumudică a făcut avancronica acestui joc.

26 Septembrie 2015

Dinamo vrea în cupele europene din anul următor: ce șanse au și ce spune federația

Dinamo pregătește dosarul care să permită participarea ”cîinilor” în cupele continentale încă de anul viitor, chiar dacă echipa este defavorizată în fața

14 Septembrie 2015

"Dinamo «riscă» să ia titlul" » Ce spune un fost dinamovist despre actuala echipă a "cîinilor"

Dinamo are un început foarte bun de sezon, fiind singura echipa din Liga 1 care nu a pierdut. Adrian Mihalcea, fost jucător la Dinamo, a vorbit despre echipă și crede că alb-roșii pot emite

11 August 2015

Şumudică este de partea Stelei după derby-ul cu Dinamo » Ce spune despre Rădoi

Astra se pregăteşte de duelul cu Steaua, de miercuri, iar antrenorul Şumudică a vorbit despre meciul roş-albaştrilor cu Dinamo, scor 0-0. "Steaua este o echipă foarte bună. În derby a

12 Mai 2015

EXCLUSIV Prima reacţie a căpitanului » Ce spune despre plecarea de la Dinamo

GSP.RO a anunţat astăzi că Marius Niculae vrea să încerce o nouă aventură în străinătate în sezonul viitor, iar actualul căpitan al "cîinilor" a oferit o declaraţie

14 Martie 2015

Eroul lui Dinamo anunţă: "Nu sînt încă la potenţial maxim!" » Ce spune despre suporterii dinamovişti

Dinamo a învins astăzi Ceahlăul, scor 3-1, după "dubla" lui Gicu Grozav şi reuşita lui Marius Niculae. Mijlocaşul "cîinilor" anunţă că nu a ajuns la potenţial maxim. "Mă bucur că am

20 Ianuarie 2015

Cosmin Moţi laudă proiectul lui Dinamo » Ce spune despre achiziţiile din această iarnă

Dinamo i-a adus pe Marius Niculae, Nicolae Grigore şi încearcă să îl aducă pe Gicu Grozav, iar Cosmin Moţi laudă proiectul la care lucrează Daniel Stanciu. "Dinamo se mişcă bine în

13 Ianuarie 2015

Dinamo anunţă noi transferuri: "Mai vin 5-6 jucători" » Ce spune Daniel Stanciu despre aducerea lui Adi Mutu

Dinamo a adus trei jucători în această iarnă, iar managerul Daniel Stanciu a anunţat că vor mai veni fotbalişti. "Am multă treabă la Dinamo. Încercăm să schimbăm lotul şi să aducem

27 Octombrie 2014

"Spune-i să mai ia galben urgent" » Cum a ajuns Collins Fai să fie eliminat la meciul Dinamo - Pandurii

Pe finalul meciului Dinamo - Pandurii (3-2), directorul sportiv al roş-albilor, Cristi Bobar, a realizat că fundaşul dreapta Collins Fai va pierde Derby de România, de vineri, din cauză că

05 Decembrie 2013

Zegrean: Dacă aș spune că nu se fac presiuni asupra Curții ați spune că sunt mincinos. VEZI ce spune despre prelungirea mandatului lui Traian Băsescu

Președintele Curții Constituționale, Augustin Zegrean, vorbește într-un interviu acordat Agerpres despre presiunile politice asupra CCR. Totodată, Zegrean a spus că au mai fost legi ale

09 Noiembrie 2013

VIDEO Penalty refuzat lui Dinamo la un fault al lui Djokovici asupra lui Matei! » Ce spune mijlocaşul lui Dinamo

Condusă după golul înscris de Florin Costea în minutul 9, Dinamo a controlat restul reprizei fără prea multe probleme. În minutul 27, "cîinii" au solicitat penalty după ce Djokovici l-a

07 Noiembrie 2013

Torje: "Dinamo vine tare din urmă, dar s-a trezit puţin cam tîrziu" » Ce spune despre retragerea lui Dănciulescu

Fost jucător la Dinamo, Gabi Torje, 22 de ani, apreciază prestaţia cîinilor din ultima perioadă, cînd Flavius Stoican a reuşit să schimbe faţa echipei, care are acum trei victorii consecutive

18 August 2013

Dan Petrescu mai vrea transferuri la Dinamo » Ce spune despre aducerea lui Chivu în presa din Rusia

Dan Petrescu a primit întăriri importante din partea conducerii prin aducerea celor trei jucători de la Anji, Kokorin, Denisov şi Jirkov. "Bursucul" a acordat un interviu pentru Sovsport din

31 Martie 2013

Spune adio, dar lasă telefonul deschis! » Rullo e dispus să negocieze în continuare cu Dinamo

Rullo, 29 de ani, a părăsit ieri Bucureştiul, a mărturisit că se simte profund jignit de oferta financiară a ”cîinilor”, însă, deşi este supărat pe dinamovişti, mai lasă o cale

19 Octombrie 2012

Ţălnar: "Voi forma fotbalişti valoroşi pentru Dinamo!" » Ce mai spune antrenorul dinamovist

Antrenor la echipa a doua, Cornel Ţălnar promite că, din sezonul următor, Dinamo va avea în primul "11" tineri de la echipa secundă - Domnule Ţălnar, cu ce gînduri aţi revenit în Ştefan

17 Octombrie 2012

Rapidiştii vor o victorie înainte de derby » Ce spune Nicolae Grigore despre Dinamo - Rapid

Nicolae Grigore este foarte optimist înaintea confruntării cu FC Braşov de vineri seară, partidă ce va fi în direct la Dolcesport de la 21:30 şi liveTEXT pe GSP.RO. Mijlocaşul rapidist este

27 August 2012

Negoiţă îl confirmă pe Gigi: ”Ştie ce spune. Dinamo are datorii, dar nu atît de mari!”

Noul acţionar al lui Dinamo, Ionuţ Negoiţă, a recunoscut că gruparea din ”Ştefan cel Mare” are datorii, aşa cum a dezvăluit recent Gigi Becali. Finanţatorul Stelei chiar a anticipat că

21 August 2012

Fostul stelist Geraldo e oficial "lup": "Batem Dinamo!" Ce spune despre echipa lui Reghe

Fostul fundaş al Stelei a fost prezentat oficial în această dimineaţă şi a anunţat motivele pentru care a acceptat oferta ploieştenilor "Am avut mai multe oferte, chiar şi din Liga 1.

12 Iunie 2009

Dinamo - Zicu spune că nu i-a înjurat pe suporteri după golul din meciul cu FC Argeş

Atacantul lui Dinamo, Ianis Zicu, a declarat, joi, că nu i-a înjurat pe fanii echipei sale în timpul meciului cu FC Argeş şi nu are cunoştinţă de vreo amendă care să îi fost aplicată de

25 Mai 2009

Stoica spune că suporterii lui Dinamo au falsificat biletele si au tăiat cablurile de la turnichete

Preşedintele Unirii Urziceni, Mihai Stoica, a declarat, duminică, înainte de jocul cu Dinamo, că fanii echipei adverse au încercat să falsifice mai multe bilete, dar pentru că nu au reuşit au

08 Mai 2009

Dinamo - Lobonţ spune că Matache se va ridica "la înălţimea derby-ului cu Steaua"

Portarul lui Dinamo, Bogdan Lobonţ, a declarat, joi, că are mare încredere că înlocuitorul său, Florin Matache, va avea o evoluţie foarte bună în derby-ul de vineri cu Steaua. "Le ţin

27 Aprilie 2009

Buduru spune că Dinamo ştie să se concentreze în meciurile importante şi nu va avea probleme cu CFR

Directorul executiv al clubului Dinamo, Petre Buduru, a declarat că nu se teme de meciul cu CFR Cluj, din etapa următoare, pentru că, în opinia sa, alb-roşiii se concentrează cel mai bine în

24 Aprilie 2009

Borcea spune că Dinamo va face apel la decizia Comisiei de Disciplină

Preşedintele executiv al lui Dinamo, Cristian Borcea, s-a declarat revoltat de decizia luată joi de Comisia de Disciplină, conform căreia roş-albii urmează să evolueze o etapă cu porţile

03 Aprilie 2009

Dinamo - Pulhac spune că o victorie cu Rapid ar face meciurile rămase mai uşoare

Fundaşul dinamovist Cristian Pulhac a declarat, joi, că formaţia sa este favorită în derby-ul cu Rapid şi crede că o victorie le-ar facilita roş-albilor drumul spre titlul de campioană a

25 Martie 2009

Dinamo - Niculescu spune că sunt şanse foarte mici să revină la meciurile cu Rapid

Atacantul lui Dinamo, Claudiu Niculescu, a declarat, marţi, că îşi doreşte foarte mult să revină cât mai repede pe gazon după accidentarea suferită la Buzău, însă şansele ca el să fie

23 Martie 2009

Rednic spune că Dinamo a obţinut o victorie meritată în meciul cu Gloria Buzău

Antrenorul echipei Dinamo, Mircea Rednic, a declarat duminică, după jocul cu Gloria Buzău, că adversarii roş-albilor şi-au dorit foarte mult să obţină un rezultat pozitiv, dar formaţia sa a

18 Martie 2009

Dinamo - Rednic spune că va pleca de la echipă dacă va lua campionatul

Tehnicianul formaţiei Dinamo, Mircea Rednic, a declarat marţi că va părăsi echipa dacă va reuşi să ia încă o dată titlul cu roş-albii, după ce a mai reuşit această performanţă în

04 Martie 2009

Dinamo - Pulhac spune că recuperarea decurge bine, iar din aprilie va reveni la antrenamente

Fundaşul lui Dinamo, Cristi Pulhac, a declarat, marţi, agenţiei NewsIn, că programul de recuperare decurge foarte bine şi adaugă că la începutul lunii aprilie va reveni la şedinţele de

02 Februarie 2009

Dinamo - Goian spune că îi era greu să se impună în faţa lui Moţi şi de aceea a plecat la Terek

Fundaşul Lucian Goian a declarat, duminică, agenţiei NewsIn, că a ales să părăsească Dinamo pentru a încerca să se transfere la Terek Groznâi, întrucât nu mai putea prinde un loc de

29 Ianuarie 2009

Dinamo - Florin Bratu spune că va începe alergările într-o lună

Atacantul lui Dinamo, Florin Bratu, a declarat, miercuri, că într-o lună va începe alergările uşoare alături de lotul dinamovist şi că nu va risca o revenire rapidă pe gazon pentru a nu

23 Ianuarie 2009

FC Dinamo spune că "este ruşinos" ca un fost fotbalist ca Gică Popescu să-i atace pe jucători

Clubul Dinamo s-a arătat deranjat că fostul internaţional Gică Popescu i-a numit "rebuturi" pe fotbaliştii reveniţi în Ştefan cel Mare din străinătate şi i-a reamintit actualului om de

16 Ianuarie 2009

Dinamo - Rednic spune că Blay nu vrea să-şi prelungească înţelegerea şi va trebui să fie înlocuit

Antrenorul lui Dinamo, Mircea Rednic, a declarat, vineri, agenţiei NewsIn, că fundaşul ghanez George Blay refuză să-şi prelungească înţelegerea scadentă în vara lui 2009, iar gruparea

15 Ianuarie 2009

NDoye spune că a semnat cu Dinamo pentru că nu putea sta la nesfârşit la Vaslui

Mijlocaşul senegalez transferat de Dinamo de la FC Vaslui, Ousmane NDoye, a declarat, miercuri, că a ales să plece deoarece consideră că a stat destul la echipa moldavă şi avea nevoie de acest

30 Decembrie 2008

Tamaş spune că dacă Dinamo va câştiga titlul, va rămâne să joace în Liga Campionilor

Fundaşul Gabriel Tamaş a declarat luni, la Braşov, că este pregătit să câştige titlul cu Dinamo şi a anunţat că în cazul în care se va întâmpla acest lucru, va rămâne şi sezonul

18 Decembrie 2008

Negoita spune ca actiunile lui Turcu de la Dinamo nu valoreaza decat 3 milioane de euro

Cel mai bogat patron din Liga a 4-a, Ionut Negoita, nu crede ca partea de actiuni a lui Vasile Turcu la Dinamo valoreaza 12 milioane. 15 milioane costa toate actiunile, spune Negoita.

05 Noiembrie 2008

Dinamo - Torje se a?teapt? s? fie huiduit de suporterii timi?oreni ?i spune c? acest lucru l doare

Mijloca?ul lui Dinamo, Gabriel Torje, a declarat, mar?i, c? se a?teapt? s? fie cel mai huiduit juc?tor de pe teren la meciul cu FC Timi?oara ?i spune c? este nc? de pe acum afectat, mai ales c? e

31 Octombrie 2008

Netoiu: Dupa meciul cu Steaua, voi spune tot ce s-a intamplat la Dinamo!

Gigi Netoiu promite sa faca dezvaluiri despre situatia de la Dinamo, dar dupa meciul cu Steaua. Acesta l-a acuzat pe Nicolae Badea ca nu investeste prea mult la echipa din Stefan cel Mare. La

28 Octombrie 2008

Cupa Romniei - Leo Grozavu spune c? meciul cu Dinamo va fi o "s?rb?toare" pentru FC Boto?ani

Antrenorul lui FC Boto?ani, Leo Grozavu, a declarat, luni, pentru NewsIn, c? este mul?umit de faptul c? echipa pe care o preg?te?te va ntlni Dinamo n optimile de final? ale Cupei Romniei ?i spune

27 Octombrie 2008

Dinamo - Turcu spune c? Nicolae Badea ar trebui s? demisioneze din func?ia de pre?edinte al clubului

Ac?ionarul lui Dinamo, Vasile Turcu, sus?ine c? pre?edintele CA al grup?rii din ?tefan cel Mare, Nicolae Badea, ar trebui s? renun?e la func?ia pe care o de?ine deoarece nu a reu?it s? ?i

16 Septembrie 2008

Dinamo - Bratu spune ca ar fi un dezastru ratarea calificarii in grupele Cupei UEFA

Suntem pregatiti pentru meciul cu olandezii, ne asteapta un meci dificil. Inca nu i-am vazut, zilele urmatoare ii vom urmari cu siguranta. Ne intereseaza foarte mult Cupa UEFA si vrem sa ne calificam.

07 Iulie 2008

Niculae: Inima imi spune sa revin la Dinamo

Atacantul echipei Inverness, Marius Niculae, a declarat ca se simte in continuare legat sufleteste de clubul din stefan cel Mare. Inima imi spune sa revin la Dinamo, dar mi-ar placea sa mai joc la o