Specialistul prelungirilor! Maxim a revenit cu gol la națională: "Câteodată merităm să fim criticați"

12 octombrie, 2018

Alexandru Chipciu (28 de ani) a revenit la națională cu un gol de 3 puncte în victoria din prelungiri cu Lituania, scor 2-1, din Liga Națiunilor. Fotbalistul celor de la Mainz a jucat ultimul meci pentru "tricolori" în partida cu Muntenegru din prima etapă a Ligii Națiunilor, scor 0-0, și ultimul gol în tricoul naționalei l-a marcat în preliminariile CM 2018, 1-0 cu Armenia, tot în prelungirile meciului. ...

EXCLUSIV Surpriză neplăcută pentru Becali, după ce a anunțat transferul ”fundașului de națională"!

Gigi, e mijlocaș! Becali a anunțat achiziționarea lui Iulian Cristea, ”un fundaș care va juca în echipa națională”, doar că fotbalistul de la Gaz Metan a evoluat în

Meleşcanu anunţă o conferinţă internaţională la Bucureşti pentru soluţionarea crizei dintre Qatar şi vecinii săi

Uniunea Europeană (UE) intenţionează să organizeze o conferinţă internaţională pentru soluţionarea crizei diplomatice dintre Qatar şi vecinii săi, a anunţat sâmbătă, la Forumul de la

ALERTĂ emisă de NASA! Da, EXISTĂ UN ASTEROID FOARTE PERICULOS pentru omenire. Scenariul apocaliptic a revenit în prim-plan

Descoperirile sondei OSIRIS-REx, trimisă de NASA pentru a studia asteroidul Benna, au demonstrat că acesta este corpul ceresc cu cel mai mare potențial distrugător pentru Terra.

Performanță senzațională! Cine este românul care a ajuns președinte la nivel european, peste 51 de organizații

Miercuri, la Bruxelles, un român a câștigat alegerile și a ajuns președinte la nivel european, peste 51 de organizații.

ROMÂNIA - RUSIA 22-28 // Ce le-a spus Cristina Neagu la pauză colegelor din națională

România a cedat în fața Rusiei, scor 22-28, și va juca duminică în finala mică a Campionatului European de handbal feminin. Cristina Florica, extrema stângă de 26 de ani,