Specialistul prelungirilor! Maxim a revenit cu gol la națională: "Câteodată merităm să fim criticați"

12 octombrie, 2018

Alexandru Chipciu (28 de ani) a revenit la națională cu un gol de 3 puncte în victoria din prelungiri cu Lituania, scor 2-1, din Liga Națiunilor. Fotbalistul celor de la Mainz a jucat ultimul meci pentru "tricolori" în partida cu Muntenegru din prima etapă a Ligii Națiunilor, scor 0-0, și ultimul gol în tricoul naționalei l-a marcat în preliminariile CM 2018, 1-0 cu Armenia, tot în prelungirile meciului. ...

Dinamo le pregătește o surpriză fanilor: ”finala” pe Arena Națională!

Dacă le vor învinge pe Botoșani și pe Călărași, ”câinii” vor să joace ultimul meci al sezonului regulat, cu Chiajna, pe Stadionul Național spre a beneficia de aportul

DINAMO - FC BOTOȘANI // Atmosferă senzațională în „Ștefan cel Mare”: câți spectatori au venit la meci + ultrașii au comis-o din nou

Impulsionați la maximum de cele două victorii din startul lui 2019, 3-0 cu Poli Iași și 1-0 cu Sepsi, dinamoviștii au venit în număr mare la stadion pentru duelul Dinamo - FC Botoșani de

Slovacia: Curtea Constituţională este în criză după ce parlamentarii partidului de guvernământ au refuzat să propună noi judecători

Parlamentarii slovaci nu au reuşit să aleagă candidaţii pentru Curtea Constituţională, joi, făcând instituţia judiciară de top a ţării în mare parte nefuncţională în momentul în care