Space Explorations Technologies Corp a lui Elon Musk a lansat cu succes o altă rachetă reutilizată de la Centrul Spațial Kennedy din Florida, deoarece își continuă misiunea de a reduce costurile de zbor prin renovare și reutilizare, potrivit Bloomberg.com.

Sursa: capital.ro

Încă un CUTREMUR în România. O altă ZONĂ SEISMICĂ dă SEMNE de TREZIRE

Un seism cu magnitudinea de 2,8 pe scara Richter s-a produs, joi, în judeţul Buzău, potrivit Institutului Naţional pentru Fizica Pământului (INFP).

VIDEO Altă dată făceau spectacol în Liga 1, acum fac show la minifotbal » Marius Niculae, Florin Matache și Cătălin Munteanu campioni în Cupă

Old Boys, echipa antrenată de selecţionerul Naţionalei de minifotbal, Marius Mitu, a pierdut Cupa României Bucureşti, în urma unei finale tensionate, în faţa nou promovaţilor

VIDEO Altă dată făceau spectacol în Liga 1, acum fac show la minifotbal » Marius Niculae, Florin Matache și Cătălin Munteanu au luat Cupa

Old Boys, echipa antrenată de selecţionerul naţionalei de minifotbal, Marius Mitu, a pierdut Cupa României Bucureşti, în urma unei finale tensionate, în faţa nou-promovaţilor

Scriitor cu un succes enorm în România, probleme de sănătate majore

Scriitorul peruan Mario Vargas Llosa, câştigător al premiului Nobel pentru Literatură în 2010, a fost internat de urgenţă la un spital din Madrid după ce a căzut în domiciliul său, în

CAMPIONATUL MONDIAL. Franța a câștigat din nou după o altă evoluție MEDIOCRĂ. Peru este ELIMINATĂ

Franța s-a impus, joi, scor 1-0, în confruntarea cu Peru, disputată la Ekaterinburg, în Grupa C a Campionatului Mondial din Rusia.