Scandal în Franţa, după ce soţia preşedintelui a primit 440.000 de euro din partea Guvernului

Prima-doamnă a Franţei Brigitte Macron va avea un buget de 440.000 de euro pentru anul viitor deşi nu are un statut oficial, o prevedere contestată de opoziţie, relatează presa franceză.

Guvernul condus de Mihai Tudose cheltuiește 100.000 euro, bani publici, pentru un târg aeronautic organizat la Singapore

Ministerul pentru Mediul de Afaceri, Comerț și Antreprenoriat a demarat o licitație pentru achiziție de servicii în vederea organizării participării agenților economici la un târg

Comisarul european Corina Creţu: "România are la dispoziție peste 5 miliarde de euro în cadrul programului Infrastructură Mare"

Comisarul pentru politică regională, Corina Crețu, i-a primit la Bruxelles, pe ministrul Transporturilor, Felix Stroe şi pe secretarul de stat, Maria Magdalena Grigore pentru a discuta despre

Ion Țiriac, despre Arenele BNR: "Nu am primit niciun răspuns de la niciun organism al statului. Așa că vom merge la tribunal așa cum am zis atunci"

Fostul președinte al Comitetului Olimpic și Sportiv Român, Ion Țiriac, a declarat, miercuri seara, că sportul românesc "stă extraordinar de rău" și că acum toți trebuie "să ne gândim cu

VIDEO Adio, criză! Griezmann a marcat după 787 de minute la Atletico » Gol senzațional din semifoarfecă!

Atacantul francez a deschis acrobatic scorul și i-a oferit assistul lui Gameiro pentru o victorie de doi bani speranță la ”optimi” a lui Atletico Madrid, în fața celor de la Roma

VIDEO Mourinho, răspuns incredibil după înfrângere: "Prima repriză a fost perfectă, fotbalul e nedrept”

Manchester United a pierdut surprinzător la Basel, scor 0-1, dar managerul spune: "Dacă jucăm de zece ori acest meci, avem nouă victorii. La pauză, ar fi trebuit să conducem cu 5-0". Chiar și