ROMÂNIA - OLANDA 0-3 // Reacția lui Contra după prima înfrângere ca selecționer: "Olanda a avut 3 ocazii și a dat 3 goluri! S-a schimbat atitudinea jucătorilor"

14 noiembrie, 2017

România a piedut amicalul cu Olanda, 0-3, într-o partidă amicală disputată pe Arena Națională. A fost prima înfrângere pentru Cosmin Contra, în patru meciuri pe banca naționalei. După meci, Cosmin Contra s-a declarat mulțumit de evoluția elevilor săi din prima repriză și a spus că olandezii au fost foarte eficienți în repriza a doua, când au marcat toate cele trei goluri. ...

Horoscop Etiopia, a doua putere creștin-ortodoxă, ca număr de credincioși, dar poate prima, ca istorie, obiceiuri și intensitate a credinței

Horoscop Etiopia a fost a treia țară din lume care s-a creștinat, după micul, dar puternicul oraș-stat aramaic Edessa, care s-a creștinat în anul 190 și Armenia, care s-a creștinat în anul

Constantin Budescu dă EXPLICAȚII după eșecul din Cehia: „Eu vă spun realitatea din teren. Asta este”

Constantin Budescu, atacantul echipei FCSB, a afirmat că „roș-albaștrii” meritau să obțină mai mult din meciul pierdut cu Viktoria Plzen (0-2).

După 61 de ani petrecuţi pe scenă. Steaua teatrului de revistă românesc s-a stins fulgerător

Ieri după amiază a căzut ca un trăsnet o ştire care a făcut ca dezbaterile despre orice altă întâmplare a zilei să pară anoste. Marea actriţă Stela Popescu a murit. Fulgerător, aşa cum

Povestea NAVEI românești ATACATĂ de un vas IRANIAN cu 12 RACHETE la bord

Nava Fundulea, încărcată cu marmură, a fost atacată de un vas iranian în strâmtoarea Hurmuz în timp ce echipajul românesc se îndrepta către Kuwait. Aceasta este, pe scurt, povestea mai