Reacția SPP după afirmațiile lui Dragnea: „Serviciul de Protecție și Pază își menține neutralitatea în ceea ce privește factorii politici”

Serviciul de Protecție și Pază a comunicat marți, la solicitarea EVZ, că SPP își menține „neutralitatea în ceea ce privește factorii politici", că militarilor le este interzis să facă politică și că nu comentează afirmațiile făcute de președintele Camerei Deputaților, Liviu Dragnea, referitoare la directorul SPP, generalul Lucian Pahonțu.

Sursa: evz.ro

Ambiţiile Chinei în domeniul Inteligenţei Artificiale reprezintă un risc superior ameninţării nord-coreene pentru securitatea SUA

„Statul care va deveni lider în domeniul Inteligenţei Artificiale va deveni noua super-putere”, a afirmat recent chiar preşedintele Rusiei, Vladimir Putin.

EXPLOZIV CONJURAŢIA BARONILOR PSD: CALCULELE pentru EXECUTAREA lui Dragnea, DEZVĂLUITE de un analist cunoscut

Istoricul şi scriitorul Stelian Tănase susţine, pe blog, că baronii PSD se întâlnesc în taină şi caută soluţii pentru înlocuirea lui Liviu Dragnea de la şefia partidului. Prăbuşirea

ADEVĂRUL despre „TROCUL” Margareta-Dragnea! REGELE MIHAI A EXCLUS ORICE COLABORARE cu FSN-PDSR-PSD!

Jurnalista şi documentarista Marilena Rotaru susţine că Regele Mihai I nu ştie absolut nimic despre „trocul” cuplului Margareta-Duda parafat cu Liviu Dragnea şi PSD pentru a instituţionaliza

VIDEO Adio, criză! Griezmann a marcat după 787 de minute la Atletico » Gol senzațional din semifoarfecă!

Atacantul francez a deschis acrobatic scorul și i-a oferit assistul lui Gameiro pentru o victorie de doi bani speranță la ”optimi” a lui Atletico Madrid, în fața celor de la Roma

VIDEO Mourinho, răspuns incredibil după înfrângere: "Prima repriză a fost perfectă, fotbalul e nedrept”

Manchester United a pierdut surprinzător la Basel, scor 0-1, dar managerul spune: "Dacă jucăm de zece ori acest meci, avem nouă victorii. La pauză, ar fi trebuit să conducem cu 5-0". Chiar și