Război fără sfârşit. De ce Orientul Mijlociu nu se poate bucura de pace nici după anihilarea ISIS

09 noiembrie, 2017

În 2014, când gruparea Stat Islamic a cucerit nordul Irakului, facţiunile rivale din regiune şi-au unit for­ţele pentru a-i în­­­frânge pe ex­tremiştii isla­mici. Acum, pe măsură ce statul is­lamic es­­te pe punctul de a fi anihilat, vechile ri­­va­­lităţi au ţâşnit la su­pra­faţă.

Sursa: adevarul.ro

VIDEO Recție dură a marocanilor după înfrângerea cu Portugalia: "Arbitrul era fascinat de Ronaldo! I-a cerut tricoul la pauză"

Portugalia s-a impus cu greu în fața Marocului, 1-0, grație unui gol marcat de Cristiano Ronaldo în miuntul 4, cu o lovitură de cap din mijlocul careului. Meciul a fost unul tensionat,

INCREDIBIL. Un bărbat A SUPRAVIEȚUIT după ce a fost lovit de tren și a ajuns de urgență la spital

Un bărbat de 58 de ani, din Bacău, a fost lovit de un tren, miercuri noaptea, și a supraviețuit miraculos, fiind transportat la spital.

VIDEO Recție dură a marocanilor după înfrângerea cu Portugalia: "Arbitrul era fascinat de Ronaldo! Întreba dacă-i poate cere tricoul la pauză"

O mamă a fost ACUZATĂ DE OMOR, după ce și-a lăsat copilul în mașină, la o temperatură de 90 de GRADE

O mamă din sudul statului Mississippi a fost acuzată de crimă de graul II, după ce și-a lăsat bebelușul în vârstă de 10 luni în mașină.

Ce a FĂCUT Coreea de Nord după întâlnirea lui Kim Jong Un cu Donald Trump. Americanii sunt FURIOȘI

James Mattis, secretarul de stat al Apărării SUA a recunoscut că, în ciuda promisiunilor lui Donald Trump, nu se știe când se va ajunge la un acord concret cu Coreea de Nord privind anularea