Proteste violente în Tunisia faţă de creşterea preţurilor şi introducerea de noi taxe

Scumpirea carburanţilor şi a altor produse de bază şi introducerea de noi taxe la începutul acestui an au generat proteste violente în Tunisia, în trei zile consecutive, în capitala acestui stat şi în cel puţin alte patru oraşe, scrie Reuters.

Sursa: adevarul.ro

UPDATE: Andreea Cosma, audiată în dosarul „Ciuperceasca”: „Am respectat toate obligaţiile legale. Nu notarul stabileşte preţul”

Deputatul PSD Andreea Cosma a ajuns la Înalta Curte de Casație și Justiție unde va da o declarație de inculpat într-un dosar privind vânzarea subevaluată a unui teren.

VIDEO+FOTO Proteste vehemente la golul anulat al lui Ronaldo » Portughezul susține că a preluat cu umărul!

Real Madrid a marcat și al treilea gol cu Bayern, dar acesta a fost anulat de arbitrul olandez Björn Kuipers în minutul 70.   VEZI AICI MECIUL LIVETEXT!   VEZI AICI

BAYERN MUNCHEN - REAL MADRID 1-2 // VIDEO+FOTO Proteste vehemente la golul anulat lui Ronaldo » Portughezul susține că a preluat cu umărul!

STATUL român datorează o SUMĂ URIAȘĂ angajaților din penitenciare. Sindicaliștii amenință cu PROTESTE și cer DEMISIA lui Tudorel Toader

Statul Român datorează personalului din penitenciare peste 10,5 de milioane de Euro pentru cele peste 1,5 milioane de ore suplimentare nerecuperate si neplatite in ultimii trei ani. Suma este de