Primele HTC-uri cu Windows Phone 8: 8X si 8S

19 septembrie, 2012

Confirmând zvonurile, evenimentul HTC din aceasta seara a scos la iveală doua smartphone-uri cu Windows Phone 8: 8X si 8S. Disponibile comercial din luna noiembrie, noile modele sunt deja confirmate de operatori precum Orange, T-Mobile, Vodafone. WP 8X dispune de un ecran super LCD 2, de 4,3 inci, cu rezoluţie HD, protectie Gorilla Glass 2. Arhitectura hardware e asigurată de chipset Qualcomm Snapdragon S4 (dual-core Krait 1.5GHz, Adreno 225 GPU si memorie RAM 1GB).

Citeste mai mult despre Vodafone

Sursa: jurnalul.ro

NEW YORK CITY - DC UNITED, liveTEXT + VIDEO ACUM » Alexandru Mitriță, față în față cu Wayne Rooney ! Scor alb după primele 45 de minute

New York City, formația lui Alexandru Mitriță, joacă ACUM contra lui DC United, formația la care joacă Wayne Rooney, într-o partidă din etapa a doua din MLS. Partida nu e televizată

VIDEO Reacția Jandarmeriei după incidentele barbare de la derby-ul din handbal + primele măsuri și ce se întâmplă cu fanii care se întorc la București

Jandarmeria Română a emis în această seară un comunicat de presă și a anunțat primele măsuri luate împotriva suporterilor după incidentele violente de la meciul Steaua -

CALCULE CSM BUCUREȘTI // Știm primele două „sferturi” din Liga Campionilor la handbal feminin! Cum poate termina CSM București pe locul 3

CSM București așteaptă duminică rezultatul meciului Ferencvaros-Krim Ljubljana pentru a-și afla adversara din „sferturile” Ligii Campionilor la handbal feminin.  Se știu deja

Peste 8.000 de bilete vândute la Festivalul Enescu în primele 45 de minute

Cu o medie de cumpărare care a atins până la 182 de bilete pe minut, ediţia 2019 a Festivalului  „George Enescu” marchează un record: cel mai mare număr de concerte sold out în ziua

Primele reacţii ale Poştei la percheziţiile Poliţiei. Ce spune compania de stat despre traficului cu tutun

Poliţiştii de la transporturi au făcut miercuri 1.050 de percheziţii la colete trimise prin corespondenţă, acestea vizând traficul cu tutun prelucrat şi eludarea plăţii accizei la bugetul de