07 octombrie, 2018

Vietnamul ar fi trebuit să-i mulţumească preşedintelui american Lyndon Johnson că nu a avut soarta oraşelor japoneze Hiroshima şi Nagasaki asupra cărora americanii au lansat bombe nucleare, scrie „The New York Times“, citând documente declasificate.

Sursa: adevarul.ro

SIMONA HALEP - EUGENIE BOUCHARD // VIDEO Trei lovituri spectaculoase reușite de Halep! Bouchard nu a avut reacție

Halep - Bouchard // Primul set al meciului dintre Simona Halep, locul 3, și Genie Bouchard, locul 79 WTA, a fost unul extrem de disputat, Simona câștigând cu greu, 7-6 (4) În

SIMONA HALEP - EUGENIE BOUCHARD // VIDEO 3 lovituri paralizante: Bouchard nu a avut reacție!

Halep - Bouchard // Primul set al meciului de la Dubai dintre Simona Halep, locul 3, și Genie Bouchard, locul 79 WTA, a fost unul palpitant, Simona câștigând cu emoții, în

INTER - SAMPDORIA 2-1 // VIDEO Radja Nainggolan a salvat-o pe Inter cu o execuție de excepție » Ce se întâmplă cu Mauro Icardi

Inter a învins Sampdoira, impunându-se cu 2-1 pe teren propriu. 70 de minute anoste au fost salvate de finalul partidei, unul de-a dreptul incendiar. D'Ambrosio a deschis scorul pentru

Demisie BOMBĂ . Preşedintele AEP, Daniel Barbu renunţă la funcţie. Misiune grea pentru preşedintele ALDE, Călin Popescu Tăriceanu

Vineri, preşedintele Autorității Electorale Permanente (AEP), Daniel Barbu, a demisionat din funcție. El îşi motivează demisia prin faptul că intenţionează sp ocupe un loc eligibil pe lista