Preşedintele Israelului, la moartea lui Amos Oz: O poveste de dragoste şi lumină şi acum marele întuneric

28 decembrie, 2018

"O poveste de dragoste şi lumină şi întuneric şi acum marele întuneric", a scris preşedintele Israelului, Reuven Rivli, la moartea lui Amos Oz. "O lumină pentru Israel şi pentru toţi cei care caută adevărul şi dreptatea" l-a caracterizat istoricul Simon Schama.

Sursa: adevarul.ro

SIMONA HALEP - VENUS WILLIAMS // liveTEXT ACUM Duel pentru „optimile” Australian Open » Câștigătoarea joacă împotriva Serenei

Simona Halep (27 de ani, 1 WTA) și Venus Williams (38 de ani, 36 WTA) se înfruntă ACUM în turul 3 de la Australian Open. Partida a început la ora 10:14. Dacă trece de Venus, Halep

SIMONA HALEP - VENUS WILLIAMS // liveTEXT ACUM SETUL 1 pentru „optimile” Australian Open » Câștigătoarea joacă împotriva Serenei

Atac în tandem la adresa FCSB: „Oameni lucrați pe la spate, nu există respect! Până acum am tăcut”

Massimo Pedrazzini și Ilie Stan, doi dintre foștii antrenori de la FCSB, au ieșit cu atacuri dure la adresa echipei patronate de Gigi Becali. „Respectul e un cuvânt care la FCSB nu

Simona Halep, prima reacție după victoria cu Venus. A prefațat și MARELE MECI cu Serena Williams, de la Melbourne

După victoria spectaculoasă reușită, astăzi, în fața lui Venus Williams (scor 6-2, 6-3), Simona Halep a mărturisit că a jucat cel mai bun tenis din acest început de sezon.