Premierul spaniol Mariano Rajoy face apel la înfrângerea separatiştilor în alegerile regionale din Catalonia

14 noiembrie, 2017

Şeful Guvernului spaniol a anunţat marţi că va acţiona pentru ca separatiştii să piardă în alegerile regionale din 21 decembrie din Catalonia şi a îndemnat la o participare „masivă“ la acest scrutin, relatează AFP.

Sursa: adevarul.ro

Alegerile din 2009 conduc spre măsuri draconice

Deputatul PSD Liviu Pleșoianu, membru în comisia parlamentară de anchetă privind alegerile prezidențiale din 2009, a declarat ieri, pentru EVZ, că în urma refuzurilor lui Florian Coldea (fostul

SONDAJ. Cei mai PUTERNICI CONTRACANDIDAŢI ai lui IOHANNIS. Cine i-ar putea face probleme la ALEGERILE din 2019

Cel mai recent sondaj realizat la nivel naţional de Centrul de Sociologie Urbană şi Regională (CURS) arată că, dacă s-ar organiza acum alegeri, preşedintele Iohannis ar fi la egalitate cu

Contra face revoluție la echipa națională » Anunțul făcut de Adrian Mutu

Alături de Adrian Mutu, selecționerul Cosmin Contra a mers în Italia pentru o discuție cu fundașul Ștefan Radu (detalii AICI), dar și pentru a studia un nou sistem de joc, pe care să-l

VIDEO Mourinho, răspuns incredibil după înfrângere: "Prima repriză a fost perfectă, fotbalul e nedrept”

Manchester United a pierdut surprinzător la Basel, scor 0-1, dar managerul spune: "Dacă jucăm de zece ori acest meci, avem nouă victorii. La pauză, ar fi trebuit să conducem cu 5-0". Chiar și

A început numărătoarea inversă pentru deschiderea celui mai mare complex de entertainment din București. Zeci de vedete și sute iubitori de distracție vor trece pragul Face Club Bucharest (P)

Zeci de vedete de prestigiu din România vor fi prezente la petrecerea grandioasă organizată Sâmbata, 25 noiembrie, ora 23.00, cu ocazia deschiderii FACE CLUB BUCHAREST, cel mai mare complex de