„Mă bucur că lucrez inca din anul 1981 la aceeaşi adresă: Bulevardul Dimitrie Pompei nr. 6". Nu, nu este vorba despre o persoană banală, ancorată într-un loc de muncă fără influenţă. Îl cheamă Alexandru Rotaru şi nu a plecat din România pentru că „avea destule de făcut aici".

Petre Bălăceanu, românul care a dat mâna cu John Fitzgerald Kennedy. POVESTEA UNEI FOTOGRAFII

Pe 22 noiembrie s-au împlinit 54 de ani de la asasinarea președintelui american. JFK a devenit o legendă a politicii. În cei doi ani de mandat la Casa Albă, Kennedy a avut foarte puține contacte

POLUAREA cu LUMINĂ, ultima NENOROCIRE care se abate asupra PĂMÂNTULUI

Poluarea Pământului cu lumină artificială, care este în creştere, afectează sănătatea umană, animalele şi plantele.

VIDEO Adio, criză! Griezmann a marcat după 787 de minute la Atletico » Gol senzațional din semifoarfecă!

Atacantul francez a deschis acrobatic scorul și i-a oferit assistul lui Gameiro pentru o victorie de doi bani speranță la ”optimi” a lui Atletico Madrid, în fața celor de la Roma

VIDEO Mourinho, răspuns incredibil după înfrângere: "Prima repriză a fost perfectă, fotbalul e nedrept”

Manchester United a pierdut surprinzător la Basel, scor 0-1, dar managerul spune: "Dacă jucăm de zece ori acest meci, avem nouă victorii. La pauză, ar fi trebuit să conducem cu 5-0". Chiar și