Piet Jaspaert, vicepreşedinte „Europa Nostra”: „Nu îl transformi pur şi simplu în cafenea şi spui că ai salvat edificiul”

03 iulie, 2018

Prezent la Bucureşti cu ocazia unui workshop pe tema patrimoniului cultural, Piet Jaspaert, membru al consiliului Europa Nostra, organizaţie cu rol de lobby în U.E., pentru prezervarea şi promovarea moştenirii culturale şi naturale a Europei, a explicat care este situaţia actuală în acest domeniu la nivelul U.E. La începutul anului, asociaţia includea cazinoul din Constanţa pe lista celor mai periclitate şapte locuri de patrimoniu din Europa.

Sursa: adevarul.ro

Isco a uimit pe toată lumea după ce a salvat-o pe Real Madrid! Cum a reacționat față de perioada Zidane: "Real nu îneamnă asta"

Real Madrid a terminat la egalitate meciul cu Athletic Bilbao, 1-1. Ținut rezervă de antrenorul Julen Lopetegui, Isco a intrat după pauză și a avut impact imediat în jocul

Isco a uimit pe toată lumea după ce a salvat-o pe Real Madrid! Cum a reacționat față de perioada Zidane: "Real nu înseamnă asta"

Watford, răpusă de Manchester United la capătul unui meci foarte spectaculos! Mourinho, salvat de o primă repriză fantastică

Manchester United a întrerupt seria de victorii a lui Watford, pe care a învins-o, în deplasare, scor 2-1. Meciul a fost unul ciudat, cu două reprize total diferite. Prima parte a

FC Barcelona a devenit un simplu produs de export

Barcelona are un start de sezon excelent în La Liga, cu trei victorii din tot atâtea etape disputate. Cum marketing-ul a acaparat cu succes fotbalul mare, fotbalul spaniol își consumă partidă

Vicecampioana lumii, un eșec istoric la meciul 100 al lui Rakitici: "Pur și simplu, n-am văzut pericolul”

După ce a atins în premieră finala Mondialului (2-4 în fața Franței), Croația a fost pulverizată la Elche, suferind o înfrângere istorică, 0-6! Dacă nu ținem cont de