12 ianuarie, 2018

Numărul ovinelor şi caprinelor sacrificate în abatoare a crescut cu 28,9% în noiembrie 2017, comparativ cu noiembrie 2016, conform datelor publicate vineri de Institutul Naţional de Statistică (INS).

Sursa: capital.ro

AUSTRALIAN OPEN // Superlovitură din partea Simonei Halep: "Când joacă numărul 1, poți doar să apreciezi"

Simona Halep, locul 1 WTA, a ajuns în sferturi la Australian Open după ce a trecut de Naomi Osaka, locul 72 WTA, scor 6-3, 6-2. Simona Halep a jucat extrem de bine, a lovit excelent, mingile

Germania, foarte aproape de cea mai bună dintre soluţiile proaste pentru formarea guvernului, la patru luni după alegeri | UPDATE

Martin Schulz a făcut un apel pasionat, ieri, către delegații partidului său, cerând acordul pentru discuții formale cu conservatorii și participarea la guvernare

15 refugiaţi sirieni au fost găsiţi îngheţaţi aproape de graniţa cu Liban

15 refugiaţi sirieni, printre care şi copii, au fost găsiţi îngheţaţi în timp ce încercau să treacă printr-un lanţ muntos care serveşte drept graniţă cu Liban, relatează BBC.

AUSTRALIAN OPEN // FOTO Rafael Nadal supraviețuiește unui test dificil: victorie după aproape 4 ore + Wozniacki se îndreaptă spre semifinale » Toate rezultatele zilei de la Australian Open

Rafael Nadal, liderul din clasamentul ATP, s-a calificat în această dimineață în sferturile de finală de la Australian Open după victoria muncită reușită în fața

AUSTRALIAN OPEN // FOTO Rafael Nadal supraviețuiește unui test dificil: victorie după aproape 4 ore + Meci magnific între Kyrgios și Dimitrov » Toate rezultatele zilei de la Australian Open

Rafael Nadal, 31 de ani, liderul din clasamentul ATP, s-a calificat în această dimineață în sferturile de finală de la Australian Open după victoria muncită reușită în fața