Meci dramatic între Tecău/Rojer și Kontinen/Peers » 11 mingi de meci salvate în setul secund

14 noiembrie, 2017

Horia Tecău și Jean-Julien Rojer au pierdut al doilea meci din faza grupei B a Turneului Campionilor, scor 6-7, 6-7, în fața lui Henri Kontinen și John Peers. Primul set a fost unul extrem de echilibrat, decis la tiebreak după 50 de minute. Tecău și Rojer au ratat nu mai puțin de 6 mingi de break și le-au oferit adversarilor 4 puncte gratuite după duble greșeli. Perechea finlandezo-australiană a servit impecabil în setul secund, până la 5-3 și 40-0. ...

„De pe mal de Prut, între Munții lui Iancu !”

Ne aflăm în plin decembrie încadrat parcă între frontiere de aspre și tremurânde ceasuri pentru sufletul autenticului român de odinioară - acel reper al lui „A fost odată” spre care ar

Bătălie pentru PUTERE la Sinodul din Ucraina, între Kiev și Constantinopol. Moscova stă la PÂNDĂ

Confuzia și loviturile de culise afectează „Sinodul unificării” Bisericii Ucrainene autocefale, independente de Moscova, din 15 decembrie.

FCSB, gest superb pentru Cristina Neagu: "Vrem doar o invitație la primul meci pe care-l va juca"

Cristina Neagu s-a accidentat în partida pierdută de România împotriva Ungariei, scor 29-31 (vezi detalii AICI). Mihai Stoica, managerul celor de la FCSB, i-a lansat o invitație

FOTO Festival de goluri în primul meci de la Campionatul Mondial al Cluburilor » Real Madrid și River Plate, favoritele competiției

Campionatul Mondial Cluburilor, ediția a 15-a care e găzduită de Emiratele Arabe Unite, a început ieri cu meciul-spectacol dintre Al-Ain și Team Wellington, scor 3-3 (4-3 după

Dueluri tari în "optimile" Cupei Regelui! Barcelona întâlnește echipa care în ultimul meci direct i-a dat 5 goluri

Optimile de finală ale Cupei Regelui anunță dueluri interesante, cel puțin pentru echipele de top din Spania. Real Madrid, care ocupă locul 4 în La Liga, va întâlni Leganes,