Meci dramatic între Tecău/Rojer și Kontinen/Peers » 11 mingi de meci salvate în setul secund

14 noiembrie, 2017

Horia Tecău și Jean-Julien Rojer au pierdut al doilea meci din faza grupei B a Turneului Campionilor, scor 6-7, 6-7, în fața lui Henri Kontinen și John Peers. Primul set a fost unul extrem de echilibrat, decis la tiebreak după 50 de minute. Tecău și Rojer au ratat nu mai puțin de 6 mingi de break și le-au oferit adversarilor 4 puncte gratuite după duble greșeli. Perechea finlandezo-australiană a servit impecabil în setul secund, până la 5-3 și 40-0. ...

Violențe de neînchipuit între elevi. Anii de școală au început să se măsoare în flegme, amenințări și bătăi

La câteva zile de la începerea școlii, violențele manifestate în rândul elevilor au luat o amploare considerabilă, agresiunile fizice sau verbale fiind la ordinea zilei. Astfel, în prima zi de

New-entry pentru CS U Craiova la următorul meci » "Messi din Bănie" se pregătește pentru debut!

Recomandat drept ”Messi din Bănie” fără să joace niciun minut, Meza Colli, noul transfer al celor de la CS U Craiova, e pregătit de duelul cu Viitorul lui Hagi.  Cesar Meza Colli

Plan diabolic la Real Madrid: cum vrea campioana Europei să le umilească pe Atletico și Barca într-un singur meci

Real Madrid va debuta în această seară în noul sezon de Champions League. Madrilenii joacă de la ora 22:00 cu AS Roma. Meciul va fi liveTEXT pe GSP.RO și în direct pe TV Digi

INCREDIBIL. O handbalistă româncă a fost surprinsă în timp ce alăpta în pauza unui meci

Românca Irina Pop, handbalistă legitimată la formația spaniolă Associacio Lleidatana de Handbol, a fost surprinsă în timp ce alăpta în timpul unui meci.

Al doilea insucces consecutiv pentru Dinamo » "Câinii" s-au chinuit și la Suceava și au scos cu greu un punct » Urmează al doilea meci din Ligă

Campioana Dinamo Bucuresti nu a reușit să câștige la Suceava, în etapa a 3-a a Ligii Zimbrilor. Startul bun de campionat, cu victorii în Supercupa României și Liga