Meci dramatic între Tecău/Rojer și Kontinen/Peers » 11 mingi de meci salvate în setul secund

14 noiembrie, 2017

Horia Tecău și Jean-Julien Rojer au pierdut al doilea meci din faza grupei B a Turneului Campionilor, scor 6-7, 6-7, în fața lui Henri Kontinen și John Peers. Primul set a fost unul extrem de echilibrat, decis la tiebreak după 50 de minute. Tecău și Rojer au ratat nu mai puțin de 6 mingi de break și le-au oferit adversarilor 4 puncte gratuite după duble greșeli. Perechea finlandezo-australiană a servit impecabil în setul secund, până la 5-3 și 40-0. ...

EXATLON. BOMBĂ în SHOWBIZ. Se anunță o CONCURENȚĂ ACERBĂ între ULTIMELE VEDETE intrate în COMPETIȚIE

Exatlon. Emisiunea care a ținut cu sufletul la gură mii de români revine în trei variante diferite în România. Mai multe televiziuni din țară au cumpărat formate asemănătoare cu emisiunea

Românii - interes pentru a discerne între ştirile false şi cele adevărate

Cei mai mulţi dintre români au un interes pentru a discerne între ştirile false şi cele adevărate din online, afirmă dr. Raluca Radu, director la Facultatea de Jurnalism şi Ştiinţele

Papa Francisc face o legătură între avort şi nazism

Avortul în cazul descoperirii unui posibil defect genetic este ca o versiune a încercărilor naziştilor de a purifica rasa prin eliminarea celor slabi, este de părere Papa Francisc, potrivit

TENSIUNI între TĂRICEANU și IOHANNIS. Șeful Senatului vrea REVOCAREA lui KOVESI

Preşedintele ALDE, Călin Popescu-Tăriceanu, consideră că şeful statului, ca garant al Constituţiei, trebuie să semneze decretul de revocare a şefei DNA, Laura Codruţa Kovesi, ca urmare a

liveVIDEO și TEXT de la ora 18:00 » Germania începe drumul spre apărarea trofeului! Meci dificil cu Mexic

Germania, una dintre principalele favorite la câștigarea trofeului, debutează azi la CM 2018. Va avea parte de un meci dificil, contra Mexicului, o echipă incomodă. Partida dintre cele