Meci dramatic între Tecău/Rojer și Kontinen/Peers » 11 mingi de meci salvate în setul secund

14 noiembrie, 2017

Horia Tecău și Jean-Julien Rojer au pierdut al doilea meci din faza grupei B a Turneului Campionilor, scor 6-7, 6-7, în fața lui Henri Kontinen și John Peers. Primul set a fost unul extrem de echilibrat, decis la tiebreak după 50 de minute. Tecău și Rojer au ratat nu mai puțin de 6 mingi de break și le-au oferit adversarilor 4 puncte gratuite după duble greșeli. Perechea finlandezo-australiană a servit impecabil în setul secund, până la 5-3 și 40-0. ...

Primele ciocniri între armata turcă şi cea siriană în provincia Afrin. Forţele guvernamentale siriane au provocat o baie de sânge în enclava rebelă Ghouta Orientală VIDEO

Forţe siriene proguvernamentale au pătruns, marţi, în regiunea nord-vestică Afrin pentru a interveni în favoarea grupării insurgente kurde YPG şi au fost atacate de armata turcă, relatează

Scene de COŞMAR în Lugoj. Bătaie CRUNTĂ între doi ELEVI, chiar sub ochii COLEGILOR. VIDEO în articol

Un episod rupt din filmele de acţiune s-a petrecut pe o stradă din Logoj. Doi elevi s-au luat la bătaie, împărţindu-şi pumni şi picioare. Scenele şocante au avut loc sub ochii colegilor, care

Razboi total între Drăgulescu și Andreea Răducan din cauza banilor: "Vrei medalie la JO sau notorietate la TV? Nu putem fi agenție de marketing pentru Marian Drăgulescu Official"

Gimnastul Marian Drăgulescu și Andreea Răducan, președintele Federației Române de Gimnastică, au avut un schimb dur de replici pe internet. Totul a început după ce Drăgulescu a

Replici dure şi jigniri între doi miniştri de Externe. Ungurul Szijjarto, despre luxemburghezul Asselborn: „Un idiot“

Profund deranjat de criticile aduse şefului său, ministrul de Externe al Ungariei, Peter Szijjarto, l-a numit „idiot“ pe omologul său luxemburghez Jean Asselborn.

Debalansarea Europei după Brexit: UE o afacere franco-germană sau confruntarea între cei doi granzi? Pulsul planetei

Ieșirea Marii Britanii din Uniunea Europeană, după celebrul proces numit Brexit, este privită strict ca o înfrângere a statului care părăsește Uniunea, ba mai mult, tipul de negociere actual