Meci dramatic între Tecău/Rojer și Koninen/Peers » 11 mingi de meci salvate în setul secund

14 noiembrie, 2017

Horia Tecău și Jean-Julien Rojer au pierdut al doilea meci din faza grupei B a Turneului Campionilor, scor 6-7, 6-7, în fața lui Henri Kontinen și John Peers. Primul set a fost unul extrem de echilibrat, decis la tiebreak după 50 de minute. Tecău și Rojer au ratat nu mai puțin de 6 mingi de break și le-au oferit adversarilor 4 puncte gratuite după duble greșeli. Perechea finlandezo-australiană a servit impecabil în setul secund, până la 5-3 și 40-0. ...

Rebeliunea rebelilor în Donbas: bătălii între luptătorii pro-ruși cu diverse apartenențe instituționale. Pulsul planetei

Situația internă din zona ocupată a estului Ucrainei, acolo unde forțe ruse și proruse fac legea, a explodat în urma consumării în forță a unei operațiuni militare ce a așezat față în

TENSIUNE maximă între Egipt și Turcia. Egiptul a arestat 29 de persoane acuzate de spionaj în favoarea Turciei

Egiptul a luat poziție fermă la adresa Turciei miercuri, acuzând serviciile de informații și de securitate de la Ankara că ar fi încercat să submineze instituțiile statului, în colaborare cu

LIGA CAMPIONILOR. Meci FANTASTIC în Spania. Liverpool A RATAT VICTORIA după ce a condus cu 3-0. Leipzig a DEMOLAT-O pe Monaco

FC Sevilla a obținut un punct, marți, la finalul confruntării cu FC Liverpool, încheiată la egalitate, scor 3-3. Andaluzii au revenit după ce au fost conduși cu 3-0.

„Război“ între Google şi Rusia: Oficiali de la Moscova ameninţă cu interzicerea publicităţii în cazul scăderii vizibilităţii RT şi Sputnik

Google şi-a atras o serie de critici şi ameninţări în Rusia după ce directorul său a anunţat că lucrează la retrogradarea conţinutului site-urilor de ştiri RT şi Sputnik în motoarele de

Schimb tare de replici între Buffon şi Rakitici » Reacția genială a portarului, după ce croatul s-a oferit să-i cedeze locul la CM 2018: "O spun spre binele tău"

După ce Italia s-a văzut învinsă de Suedia în barajul pentru calificarea la Campionatul Mondial din 2018, Gianluigi Buffon, portarul squadrei azzurra, a anunţat cu ochii în