Meci dramatic între Tecău/Rojer și Koninen/Peers » 11 mingi de meci salvate în setul secund

14 noiembrie, 2017

Horia Tecău și Jean-Julien Rojer au pierdut al doilea meci din faza grupei B a Turneului Campionilor, scor 6-7, 6-7, în fața lui Henri Kontinen și John Peers. Primul set a fost unul extrem de echilibrat, decis la tiebreak după 50 de minute. Tecău și Rojer au ratat nu mai puțin de 6 mingi de break și le-au oferit adversarilor 4 puncte gratuite după duble greșeli. Perechea finlandezo-australiană a servit impecabil în setul secund, până la 5-3 și 40-0. ...

Rurik Gislason a cucerit inimile fanelor pe rețelele de socializare, impresionând prin ”fizicul statuar, ochii albaștri ca de gheață, pletele blonde și tatuajele”, cum l-a

VIDEO Corespondență GSP din Rusia » Diego Costa a făcut scandal! S-a certat cu un jurnalist iranian: "Ce meci ai văzut tu? De ce întrebi prostii?"

Spania a câștigat cu emoții meciul cu Iran, 1-0, după golul marcat de atacantul Diego Costa, în minutul 54. Theodor Jumătate, jurnalist cu 23 de ani de experiență în

Situație stranie pentru cel mai bun arbitru german: e de 2 săptămâni la Moscova, FIFA nu l-a delegat la niciun meci, dar a încasat o sumă impresionantă

Centralul german Felix Brych este de două săptămâni la Moscova. FIFA nu l-a delegat la niciun meci, dar îl plătește bine. Arbitrul german Felix Brych a fost inclus de FIFA în

Francezii iau măsuri speciale după jocul slab din primul meci de la Mondial » Cele 2 schimbări pregătite de selecționer pentru duelul de azi cu Peru

Selecționerul francez Didier Deschamps schimbă sistemul pentru meciul de azi cu Peru după succesul fragil repurtat contra Australiei, 2-1. Trece de la 4-3-3 la 4-2-3-1 și-i aduce printre titulari

VIDEO Moment istoric în fotbal! Ea e prima femeie din istorie care a comentat un meci la un Mondial! Cum a reacționat la golul lui Cristiano Ronaldo din meciul cu Maroc

Vicky Sparks, comentatorul celor de la BBC, a intrat în istorie, devenind prima femeie din istorie care comentează un meci de la o Cupă Mondială. Aceasta a comentat pentru BBC meciul de