Meci dramatic între Tecău/Rojer și Koninen/Peers » 11 mingi de meci salvate în setul secund

14 noiembrie, 2017

Horia Tecău și Jean-Julien Rojer au pierdut al doilea meci din faza grupei B a Turneului Campionilor, scor 6-7, 6-7, în fața lui Henri Kontinen și John Peers. Primul set a fost unul extrem de echilibrat, decis la tiebreak după 50 de minute. Tecău și Rojer au ratat nu mai puțin de 6 mingi de break și le-au oferit adversarilor 4 puncte gratuite după duble greșeli. Perechea finlandezo-australiană a servit impecabil în setul secund, până la 5-3 și 40-0. ...

FOTO Milan, la un pas de rușine cu Dudelange! Gattuso a preluat discursul românesc după meci

Considerată una dintre favorite la câștigarea Europa League, AC Milan a început greu faza grupelor și s-a chinut cu luxemburghezii de la Dudelange, 1-0. După ce au eliminat-o pe Legia

EUROPA LEAGUE // FOTO Marele Milan, la un pas de un "CFR-ism" cu Dudelange! Gattuso a preluat "refrenul" românesc după meci

Considerată una dintre favorite la câștigarea Europa League, AC Milan a început greu faza grupelor și s-a chinut cu luxemburghezii de la Dudelange, 1-0, coșmarul european al campioanei

Comparație inedită între Ronaldo și Messi făcută de Kevin Prince Boateng: "E deasupra lumii!"

Ghanezul Kevin Prince Boateng, atacantul lui Sassuolo, echipă împotriva căreia Cristiano Ronaldo a marcat dougă goluri în weekend-ul trecut, a făcut o comparație între Leo Messi

EUROPA LEAGUE // Fiul a gafat și a fost bătut de tată » Detalii spectaculoase după un meci special jucat aseară

În RB Leipzig - Red Bull Salzburg (2-3), Stefan Ilsanker (29 de ani), mijlocașul austriac al gazdelor, a gafat la primul gol al echipei la care tatăl, Herbert (51), e antrenor cu portarii.

VIDEO Șumudică, criză de nervi după ultimul meci! S-a certat cu un reporter: "Tu ești antrenorul sau eu sunt?"

Al Shabab, echipa lui Marius Șumudică, a remizat joi seară, 1-1 cu Al Fateh, în etapa a treia din prima ligă din Arabia Saudită. După meci, antrenorul de 47 de ani a făcut o criză de