Interviurile FNT. Marina Constantinescu, despre ediţia din acest an a Festivalului Naţional de Teatru: „Am lucrat la foc continuu“ VIDEO

31 octombrie, 2017

După 11 zile, luni seară Festivalul Naţional de Teatru s-a încheiat cu un spectacol în care actriţa Juliette Binoche a strălucit pe scena TNB. Ajuns la final, directorul FNT Marina Constantinescu a făcut un bilanţ, povestind în studioul Adevărul LIVE despre felul în care s-a văzut ediţia din acest an din punctul său de vedere.

Sursa: adevarul.ro

Mănăstiri în flăcări. Coincidenţă bizară. Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă, ÎN ALERTĂ MAXIMĂ. Foto+video

Două incendii au fost raportate duminică dimineaţa la mănăstiri din două judeţe ale României.

VIDEO Reacția eroului Toni Kroos după ce adus victoria Germaniei: "Aveam impresia că lumea se va bucura dacă eram eliminați" » La ce s-a gândit înainte de gol

Germania s-a impus cu emoții în meciul cu Suedia, 2-1, grație golului marcat de Toni Kroos în minutul 90+5. După meci, mijlocașul de 28 de ani a vorbit despre meciul cu Suedia și

Bogdan Stelea vorbește despre România '94 și eliminarea cu Suedia: "Eram crescuți să nu pierdem! A fost cea mai mare greșeală!" » Ce spune despre gafa lui Prunea și despre cariera lui

Bogdan Stelea, fostul portarul al echipei naționale, a vorbit despre conflictul cu suporterii și eșecurile Naționalei în momentele-cheie. Cu 91 de selecții strânse pentru naționala

VIDEO Rupt de bucurie! Ce accidentare a suferit selecționerul Braziliei după ce s-a bucurat la golul lui Coutinho

Brazilia a învins cu emoții Costa Rica, 2-0, grație golurilor marcate în prelungirile partidei de Philippe Coutinho și Neymar. Selecțioenrul Tite a făcut forțat o tumbă,

Corespondență din Rusia // VIDEO+FOTO Acasă la cea mai bună echipă de volei a lumii » Am aflat secretele lui Zenit Kazan

Zenit Kazan e câștigătoarea Ligii Campionilor în ultimele 4 sezoane. "Zenit este un Real Madrid al voleiului mondial masculin", spune Lenar Șamsutdinov, directorul clubului. Theodor