INTERVIU Poetul Ştefan Manasia: „Cred că pulsaţia caldă a glandei noastre poetice va continua să existe”

Sâmbătă, 25 noiembrie, de la ora 17.30, va fi lansat volumul de poeme "Gustul cireşelor" de Ştefan Manasia, în prezenţa autorului, a lui Bogdan-Alexandru Stănescu şi Sorin Despot. „Adevărul” i-a luat un interviu poetului clujean care a vorbit despre influenţele din poezia sa, dar şi despre rolul poeziei pentru cel care o scrie.

Sursa: adevarul.ro

Horoscop Împăratul Huan, cel care a inventat roata, apa caldă și mersul pe jos știa să se disimuleze. Ca și Liviu Dragnea

Horoscop Poţi ieşi din orice înfruntare cu un inamic pe trei căi : aliază-te cu alţii, eventual mai puternici şi împinge-i în faţă; plânge-te de loviturile inofensive şi nu da nici un

Dragnea, FAN al TELENOVELELOR. Care este serialul lui PREFERAT: „Cred că am văzut câteva episoade”

Președintele PSD, Liviu Dragnea se declară un mare fan al telenovelelor. Acesta spune că a urmărit serialul „Suleyman Magnificul, dar că nu a oprit vreo şedinţă de partid din această

AUSTRALIAN OPEN. Manualul de demolare "Simona Halep, lider mondial": intimidare 100% » 3 concluzii după Simona Halep - Naomi Osaka, cel mai bun meci al jucătoarei noastre

WOW! Simona Halep a fost în control total cu Naomi Osaka, obținând calificarea în sferturile de finală de la Australian Open 2018 cu o victorie entuziasmantă, scor 6-3, 6-2.

VIDEO Panică la PSG! Mbappé, izbit de portarul advers cu genunchii în piept! N-a mai putut continua partida

Într-un meci Lyon - PSG ca o finală de Champions League, cu trei goluri de neuitat, câștigat de OL cu 2-1 în ultimele secunde ale prelungirilor (Depay, 90+4), accidentarea lui

Interviu cu Florin Andone, înaintea meciului cu Real de azi: "A lipsit dreptatea, Madridului i se permit mai multe"

Florin Andone (24 de ani), atacantul lui Deportivo La Coruna, a prefațat într-un interviu acordat pentru AS duelul pe care echipa sa îl va juca în această după-amiază pe terenul