GSP LIVE // VIDEO Poveste din Derby: cum s-a distrat Oprița cu apărarea lui Dinamo și faultul lui Gică Popescu: "Nu a primit nici galben" » Ce i-a zis Olăroiu după meci: "Eram speriat"

08 noiembrie, 2018

Daniel Oprița, 37 de ani, fost atacant la FCSB și Dinamo, a vorbit despre duelul dintre cele două formații și a povesti care a fost cea mai frumosă amintire dintr-u Derby de România. Vezi în VIDEO cum a povestit Oprița că i-a driblat pe fundașii lui Dinamo și cum l-a faultat Gică Popescu   "Am făcut cam tot ce am vrut cu apărarea lui Dinamo. Și cu Popescu. La un moment dat m-a faultat la 16 metri. Am scăpat spre poartă, iar el era ultimul apărător. ...

Citeste mai mult despre Dinamo

CUTREMUR, după CUTREMUR în ROMÂNIA. Panică între specialiștii de la INFP

Un nou cutremur lovește România luni dimineața, în jurul orei 5:30. Seismul s-a produs în zona Vrancea și a avut o intensitate de 2,5 pe scara Richter.

Simona Halep şi Serena Williams joacă în optimi la Australian Open. Live text

După victoria categorică reușită în turul al treilea de la Australian Open, cu Venus Williams, scor 6-2, 6-3, lidera WTA va da, astăzi, în „optimi”, peste sora mai mică a americancei.

GSP LIVE // Contestatarul lui Alin Petrache în direct la emisiunea lui Costin Ștucan » De ce susține că Federație de rugby e plină de incompetenți

Victor Istrate (42 de ani), fostul vicepreședinte al Federației Române de Rugby, e invitatul lui Costin Ștucan la GSP Live, astăzi, de la 09:01.  La finele lui 2018, Istrate a trimis o

EXCLUSIV Dinamo cedează un jucător în Serie B! Merge la fosta echipă a lui Adrian Stoian

Dinamo a scăpat de jucătorul cu cel mai mare salariu din lot. Croatul Tomislav Gomelt, 25 de ani, a plecat azi-noapte din cantonamentul dinamovist de la Belek pentru a semna cu ocupanta ultimului

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS // Simona și-a aflat posibila adversară din „sferturile” Australian Open! A demolat-o pe Muguruza, într-un meci cu doar 3 erori neforțate

Simona Halep (1 WTA) va juca în „sferturile” de la Australian împotriva cehoaicei Karolina Pliskova (8 WTA), dacă trece de Serena Williams (16 WTA). Pliskova s-a impus