Google mobilizează utilizatorii de internet împotriva unei legi care ar putea împiedica accesul gratuit la informaţii

28 noiembrie, 2012

Google, compania care deţine cel mai mare motor de căutare pe internet, a lansat o campanie prin care încearcă să împiedice Parlamentul german să aprobe o legecontroversată. Dacă va fi aprobată, trusturile de presă ar putea să perceapă o taxă operatorilor de servicii de căutare pentru afişarea de linkuri către articole preluate şi pe platforme precum Google News.

Citeste mai mult despre Google

Sursa: adevarul.ro

FCSB, 6 meciuri în mai puțin de o lună în Liga 1 » Motivul pentru care vicecampioana e optimistă

FCSB a avut cel mai bun parcurs din acest campionat în perioada din tur în care a întâlnit echipele cu care mai are de jucat în ultimele 6 etape din 2018. În mai

ROMÂNIA - LITUANIA // Îl titularizează Contra? Jucătorul care a impresionat înainte de România - Lituania

România joacă azi, de la ora 21:45, contra Lituaniei, într-un meci din Liga Națiunilor. Partida va fi liveTEXT pe GSP.RO și în direct pe ProTV. Andrei Vochin, consilierul

VIDEO 25 de ani de la victoria care ducea România la CM 1994, 2-1 cu Țara Galilor » Discurs genial al lui Hagi la pauză: "Băi, cine suntem noi?!" + alte 9 momente spectaculoase

Azi se împlinește un sfert de secol de la meciul care a însemnat certificatul de naștere al Generației de Aur: 2-1 cu Țara Galilor, la Cardiff, victoria decisivă pentru calificarea la

VIDEO 25 de ani de la victoria care ducea România la CM 1994, 2-1 cu Țara Galilor » Discurs genial al lui Hagi la pauză + alte 9 momente spectaculoase

EXCLUSIV Care este PREȚUL REAL al benzinei și motorinei și cum suntem păcăliți la pompă chiar de stat

În ultima lună, prețul internațional al țițeiului Brent, referință și pentru România, a scăzut cu 15 dolari pe baril, de la 81 de dolari, la jumătatea lui octombrie, la 66 de dolari, la