Gabriel Liiceanu a deschis un spaţiu dedicat hranei trupului şi spiritului, în Cotroceni

În Cotroceni, Librăriile Humanitas au deschis o locaţie în care se regăsec o patiserie artizanală şi o librărie. Gabriel Liiceanu, director al editurii Humanitas, a explicat că această idee i-a venit de la o obsesie pe care o are de aproape 30 de ani, de când se ocupă de editură: metafora hranei spirituale. Conform Profit.ro, patiseria „La petite bouffe” (La pisicul ghiftuit) are 40 de metri pătraţi şi ocupă parterul unei vile interbelice.

Citeste mai mult despre Cotroceni

Sursa: adevarul.ro

VIDEO Donald Trump a lăsat-o pe Melania în ploaie: a deschis umbrela şi a folosit-o doar pentru sine

Preşedintele american Donald Trump a devenit deopotrivă ţinta criticilor şi sursă de amuzament după ce şi-a lăsat soţia în ploaie în cursul unei deplasări în Florida.

Victorie pentru Astori! Biraghi i-a dedicat primul gol în națională! ”Sunt aici datorită lui”

Biraghi a salvat-o pe Italia în prelungiri, la Chorzow, și a arătat spre tribune cifrele tricoului purtat în națională de fostul căpitan al Fiorentinei, decedat acum 6 luni

"Tineretul" atrage peste tot! Mii de bilete vândute pentru meciul de mâine: casele s-au deschis de azi

"Tricolorii" mici vor să desfacă șampania pe un stadion plin la Ploiești, iar până acum au toate motivele să spere că vor avea o susținere puternică la meciul cu Liechtenstein

ROMÂNIA - SERBIA // FOTO Gabriel Tamaș, omul negru! Roșu și penalty după o intrare de AMATOR

România și Serbia se înfruntă acum în Liga Națiunilor. Finalul primei reprize a fost marcat de cartonașul roșu primit de Gabriel Tamaș în minutul 44.  Fundașul

ROMÂNIA - SERBIA 0-0// FOTO Gabriel Tamaș, omul negru! Roșu și penalty după o intrare de AMATOR

România și Serbia au terminat la egalitete, scor 0-0. Finalul primei reprize a fost marcat de cartonașul roșu primit de Gabriel Tamaș în minutul 44.  VIDEO AICI // GSP LIVE,