Fosta copreşedintă a partidului turc HDP Serpil Kemalbay, arestată deoarece a criticat operaţiunea Ankarei în Siria

13 februarie, 2018

Fosta copreşedintă a principalului partid prokurd turc HDP Serpil Kemalbay a fost arestată marţi, deoarece a criticat operaţiunea pe care Ankara o desfăşoară în nordul Siriei, potrivit unei reprezentate a formaţiunii, relatează AFP.

Sursa: adevarul.ro

CFR CLUJ - DINAMO 3-1 // Țucudean își distruge fosta echipă cu o "dublă" de senzație » Echipa lui Bratu a condus 5 minute, dar nu i-a putut face față campioanei!

CFR Cluj a învins-o pe Dinamo, 3-1, în derby-ul etapei a 5-a din Liga 1.   Meciul a fost liveTEXT AICI Prima repriză a fost extrem de modestă, animată doar de ocazia lui

Raport al Pentagonului: China şi-a extins operaţiunile cu bombardiere şi se antrenează pentru atacuri

Forţele militare ale Chinei şi-au extins operaţiunile cu bombardiere în ultimii ani, „antrenându-se pentru atacuri“ contra Statelor Unite şi aliaţilor săi, a anunţat Pentagonul într-un

Dezvăluirile făcute de fosta dirigintă a lui Putin

“Președintele rus Vladimir Putin a fost un copil incredibil de energic și năzdrăvan”, a dezvăluit într-un interviu fosta sa dirigintă și prietenă de familie, Vera Gurevici.

EXCLUSIV Fosta iubită a lui Mazăre şi şefă PSD a semnat o afacere de milioane. Cum a dat lovitura

Producătorul britanic de minereu Vast Resources, care exploatează o mină cu tone de aur românesc, a anunţat achiziţia unei participaţii minoritare dintr-o firmă administrată de Ema Gavrilă,

EXCLUSIV Fosta iubită a lui MAZĂRE şi şefă PSD a semnat o afacere de MILIOANE. Cum a dat LOVITURA