Filmele anului 2017 VIDEO

29 decembrie, 2017

„Adevărul“ vă propune un clasament al celor mai bune filme difuzate pe marile noastre ecrane în anul cinematografic 2017, despre care aţi putut citi în cronicile de film de pe print sau online. Este vorba strict de cele care au avut premiera oficială românească în 2017, de aceea foarte multe dintre ele au de fapt ca an de producţie... 2016.

Sursa: adevarul.ro

Războiul, crizele politice și economice – marile temeri ale anului 2018

Perspectiva unei creșteri economice în 2018 reprezintă o oportunitate pentru a aborda semnele slăbiciunilor grave în multe dintre sistemele globale complexe cum sunt: societățile, economiile,

AUSTRALIAN OPEN // VIDEO Ana Bogdan merge mai departe la Australian Open » Adversară de top în turul următor + Sumă importantă de bani câștigată

Ana Bogdan (104 WTA) a învins-o pe kazaha Olga Putintseva (54 WTA), scor 1-6, 6-2, 6-3, și s-a calificat în turul 3 la Australian Open. Primul set a fost unul fără istoric, tranșat de

VIDEO Messi, al 21-lea penalty blaugrana ratat! ”Punctul de la 11 metri îl umanizează pe Leo” + eșec pentru Barcelona împotriva marii rivale

Prima oară când Messi a ratat un penalty blaugrana a fost o mare dezamăgire. Era tot în Copa del Rey, tot în "sferturi" și tot la început de an. Și exact în fața

Economia chineză a înregistrat o creştere accelerată de 6,9% în 2017

Economia chineză, a doua economie a lumii, a înregistrat o performanţă peste aşteptări în 2017 cu o creştere anuală de 6,9%, peste ţinta oficială de 6,5%, graţie exporturilor şi

AUSTRALIAN OPEN // VIDEO Senzaționala Ana Bogdan merge mai departe! » Adversară de top în turul următor și urale pe stadion: "Ana CAMPIOANA"