Făcură prima victorie! SCM Craiova s-a impus în Cupa EHF în fața lui Randers

13 ianuarie, 2018

Oltencele de la Craiova au câștigat la pas disputa cu danezele după o primă repriză senzațională. 4.000 de olteni au celebrat sâmbătă prima victorie a favoritelor în grupa A a Cupei EHF, a doua competiție ca valoare în Europa. Fosta campioana a Danemarcei, Randers HK a fost spulberată în prima repriză de o echipă care a intrat extrem de motivată pe teren. ...

FOTBAL EUROPEAN. FC Barcelona A CÂȘTIGAT Cupa Spaniei, după ce a SPULBERAT-O pe FC Sevilla

Barcelona a făcut instrucție cu FC Sevilla și și-a adjudecat Cupa Spaniei, după ce s-a impus, sâmbătă, în fața andaluzilor, scor 5-0.

VIDEO FC U Craiova, tot mai aproape de promovare » Alb-albaștrii și-au demolat adversara la ultimul meci din Liga 4-a

FC U Craivoa a continuat sâmbătă parcursul impresionant din Liga 4-a Dolj. Echipa finanțată de Adrian Mititelu s-a impus cu 10-0 în meciul disputat pe teren propriu contra Flacărei

FED CUP // VIDEO + FOTO Simona Halep, victorie cu emoții în fața locului 115 WTA » România conduce Elveția cu 1-0, iar Irina Begu va juca în scurt timp al doilea meci al zilei

Simona Halep s-a impus cu emoții în primul meci al confruntării România - Elveția din Fed Cup. Liderul mondial a câștigat în trei seturi în fața Viktorijei Golubic,

FED CUP // VIDEO + FOTO România - Elveția 2-0 » Victorii senzaționale pentru Halep și Begu în Cupa Fed! Totul despre meciuri AICI

România conduce Elveția cu 2-0 după prima zi, prin victoriile obținute de Simona Halep (26 de ani, 1 WTA) în fața Viktorijei Golubic (25 de ani, 115 WTA), scor 6-3, 1-6, 6-1 și

Planuri pentru mâine » Toate declarațiile din conferință după prima zi de la FED Cup: Segărceanu o poate mulțumi și pe Sorana

România o conduce pe Elveția cu 2-0 după prima zi a întâlnirii de FED Cup. Irina Begu a vorbit despre victoria cu Timea Bacsinszky (46 WTA), scor  6-4, 6-1. Românca