Făcură prima victorie! SCM Craiova s-a impus în Cupa EHF în fața lui Randers

13 ianuarie, 2018

Oltencele de la Craiova au câștigat la pas disputa cu danezele după o primă repriză senzațională. 4.000 de olteni au celebrat sâmbătă prima victorie a favoritelor în grupa A a Cupei EHF, a doua competiție ca valoare în Europa. Fosta campioana a Danemarcei, Randers HK a fost spulberată în prima repriză de o echipă care a intrat extrem de motivată pe teren. ...

SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA // Prima reacție a Simonei Halep după meciul perfect de la AO: "Turneul ăsta e ca un maraton!" » Ce zice despre starea fizică

Simona Halep, locul 1 WTA, s-a calificat în sferturi la Australian Open după ce a trecut într-un mod entuziasmant de Naomi Osaka, locul 72 WTA, scor 6-3, 6-2. (Detalii aici) După meci,

PRIMA REACȚIE a Simonei Halep, după victoria din „optimile” Australian Open: „Turneul acesta este ca un maraton pentru mine”

Simona Halep, liderul WTA, s-a calificat, astăzi, în sferturile de finală de la Melbourne, după o victorie categorică obținută în fața niponei Naomi Osaka (72 WTA), scor 6-3, 6-2.

Exporturile Germaniei spre Rusia au crescut pentru prima dată în ultimii cinci ani

Exporturile Germaniei spre Rusia au crescut anul trecut pentru prima dată după 2012, graţie revenirii economiei ruseşti, care anterior a fost afectată de sancţiunile introduse de UE în urma

Costache și Mailat au înscris pentru CFR Cluj în amicalul cu Rapid Viena! Victorie clară pentru liderul din Liga 1

CFR Cluj a câștigat partida amicală disputată cu Rapid Viena, scor 3-1. E a doua victorie a liderului din Liga 1 în jocurile din această iarnă, după cea cu Castellon, 4-0. Mailat a

Victorie clară pentru CFR Cluj în amicalul cu Rapid Viena! Costache a marcat din nou