Criza migraţiei continuă să provoace tensiuni pe continentul european. „Franţa şi Spania au pornit o adevărată cruciadă împotriva politicii privind migranţii condusă de guvernul italian. Ambasadorul Franţei la Roma a fost convocat, miercuri, la Ministerul de Externe italian după declaraţiile „surprinzătoare“ ale preşedintelui Macron despre nava Aquarius.

Ploaia a surpat terasa unui bloc din Craiova

Polile abundente din ultimele zile au provocat o alunecare de teren în municipiul Craiova, fiind afectată o parte din terasa unui bloc de locuințe din zona Consul

Angela Merkel caută soluţii la problema Migraţiei. Germania cere reuniune de urgenţă

Cancelarul german, Angela Merkel, doreşte o grabnică întâlnire între mai multe state europene, scopul fiind legat de problema migraţiei.

VIDEO Povestea incredibilă a lui Nacho, marcatorul unui supergol în Portugalia - Spania » L-a 12 ani i s-a spus că nu mai poate juca fotbal și trebuie să își facă zilnic injecții

Fundașul Nacho Fernandez a fost unul dintre protagoniștii meciului Portugalia - Spania 3-3, făcând un penalty în minutul 4 și marcând pentru 3-2 în minutul 58.

Afganistan: 26 de persoane au fost ucise în urma unui atac cu mașină capcană

Cel puțin 26 de persoane au fost ucise în urma unui atac cu mașină capcană, după ce un atentator sinucigaș a detonat bomba pe care o avea la bord. Oamenii celebrau încetarea focului pe

VIDEO Povestea incredibilă a lui Nacho, marcatorul unui supergol în Portugalia - Spania » Face 5 injecții pe zi pentru a putea juca fotbal!

Fundașul Nacho Fernandez, 28 de ani, a fost unul dintre protagoniștii meciului Portugalia - Spania 3-3, provocând un penalty în minutul 4 și marcând pentru 3-2 în