Cineastul ucrainean Oleg Senţov a împlinit luni 50 de zile de când se află în greva foamei. „Fac un apel către Federaţia Rusă, luaţi-vă oamenii şi daţi-ne înapoi ucrainenii”

03 iulie, 2018

Cineastul ucrainean Oleg Senţov a împlinit luni 50 de zile de când se află în greva foamei, starea sa fiind, conform avocatului acestuia, gravă. În acelaşi timp, mai multe persoane, ţinând afişe pe care scria „Eliberaţi-l pe Senţov” s-au adunat în sprijinul acestuia, informează AFP.

Sursa: adevarul.ro

FCSB, prestație lamentabilă în meciul cu Astra! Oamenii pe care Becali a aruncat milioane s-au făcut de râs: note catastrofale pentru FCSB și Nicolae Dică

În ciuda faptului că a avut posesia și a controlat categoric a doua repriză, FCSB a pierdut lamentabil partida din prima etapă a noului seozn, la Giurgiu, scor 0-1. Noul sistem, 4-3-3, impus

ASTRA - FCSB 1-0 // FCSB, prestație lamentabilă în meciul cu Astra! Oamenii pe care Becali a aruncat milioane s-au făcut de râs: note catastrofale pentru jucători și Nicolae Dică

În ciuda faptului că a avut posesia și a controlat categoric a doua repriză, FCSB a pierdut lamentabil partida din prima etapă a noului seozn, la Giurgiu, scor 0-1 cu Astra. Noul sistem,

Lovitură pentru Iran. 11 membri ai Gărzilor Revoluționare Iraniene au fost uciși de către militanții kurzi

Militanți kurzi au ucis sâmbătă 11 membri ai Gărzilor Revoluționare Iraniene într-un atac asupra unui post de control la frontiera cu Irakul, conform agenției de știri semi-oficiale Iraniene

Dănciulescu, mesaj dur către MM Stoica după ironiile oficialului FCSB: "Miștocăreală ieftină"

Mihai Stoica a fost ironic cu dinamoviştii vizavi de faptul că nu vor juca în cupele europene, recomandându-le să nu uite să dea mileurile jos de pe televizor când vor

Meteorologii au făcut ANUNȚUL. Ce se întâmplă în următoarele zile. Fenomen NEOBIȘNUIT

Conform anunțului făcut de către ANM, începând de astăzi, de la ora 18:00, până luni, la ora 10:00, este Cod Galben de instabilitate atmosferică accentuată.