Centenarul Marii Uniri, echivalat cu ocuparea Transilvaniei! Discursuri nepotrivite, făcute în prezenţa consulului general al Ungariei la Cluj-Napoca

05 februarie, 2018

Cu prilejul prezenţei sale în municipiul Cluj-Napoca, la sfârşitul lunii ianuarie, Lomnici Zoltan, preşedintele Consiliului Demnităţii Umane din Ungaria, s-a aflat la Cluj-Napoca, alături de parlamentarul ungar Gergely Gaal, pentru a participa la lansarea Programului “2018 - Anul Comemorativ Matia Corvin”.

Sursa: adevarul.ro

LIGA I. CFR Cluj A CÂȘTIGAT DERBY-ul cu Dinamo, după ce a fost condusă de „câini”. 4 goluri s-au marcat într-o repriză

CFR Cluj s-a impus cu 3-1 în partida disputată, duminică, pe teren propriu, în Gruia, în runda a 5-a a campionatului intern.

Baptista nu a venit pentru bani la CFR Cluj

Campioana României se laudă cu transferul celebrului brazilian, deși acesta nu a mai evoluat în ultimii doi ani.

Note GSP: 4 dinamoviști de coșmar cu CFR Cluj » "Petardele" partidei + omul meciului

Dinamo a pierdut clar pe terenul campioanei CFR Cluj, 1-3, după ce a primit trei goluri în 20 de minute.  Jucătorii lui Florin Bratu a avut o evoluție dezamăgitoare, în special pe

PARCHETUL GENERAL începe AUDIEREA JANDARMILOR implicați în VIOLENȚELE din PIAȚA VICTORIEI

Parchetul General începe audierea jandarmilor care au intervenit în timpul manifestației din Piața Victoriei. Până acum, sute de oameni au depus plângeri după ce au fost loviți de jandarmi

U Cluj - Energeticianul s-a jucat pe un gazon execrabil! Jucătorii s-au plâns după ce iarba a fost distrusă la Untold: "O situație penibilă"

U Cluj s-a impus pe teren propriu, 3-0 cu Energeticianul. "Dubla" lui Gavra și Giurgiu au adus victoria "șepcilor roșii" într-un meci care s-a jucat în condiții penibile, pe un gazon