Cea mai mică investiţie în energia eoliană din UE din ultimii trei ani

13 februarie, 2018

Investiţiile in energia eoliană din Uniunea Europeană au ajuns la cel mai scăzăt nivel din ultimii trei ani. Cheltuielile pentru noi capacităţi de producţie de energie eoliană în Europa au scăzut cu o cincime în 2017, potrivit asociaţiei de profil WindEurope, ceea ce înseamnă că sectorul reduce costurile şi devine mai eficient pe măsură ce guvernele reduc subvenţiile, transmite Reuters.

Sursa: capital.ro

SIMONA HALEP - AJLA TOMLJANOVIC // Ploaia a întrerupt meciul în setul decisiv! Revenire fabuloasă a Simonei în setul trei + când se reia meciul

Parcursul Simonei Halep (1 WTA) în sezonul nord-american de hard pare să aibă o desfășurare repetitivă. La fel cum s-a întâmplat în turul II de la Montreal cu

SIMONA HALEP - AJLA TOMLJANOVIC // VIDEO + FOTO Ploaia a întrerupt meciul în setul decisiv! Revenire fabuloasă a Simonei în setul trei + când se reia meciul

Diego 'Cholo' Simeone, după o victorie mare: "Am învins Madridul în trei din cele cinci finale. Dar un 4-2 nu schimbă ceea ce simțim"

Diego Simeone, 48 de ani, cel mai titrat antrenor al lui Atlético, explică secretul succesului: "Stilul nostru nu variază în funcție de numărul golurilor marcate. Totul pleacă de la

Cine este autorul atentatului de la Londra soldat cu trei răniţi

Presa britanică a dezvăluit identitatea suspectului reţinut de poliţie după atentatul cu maşină de la Londra din apropierea Parlamentului, atac soldat cu trei răniţi, relatează AFP.