AUSTRALIAN OPEN Este neînvinsă în 2018! O rivală a Simonei Halep merge perfect înainte de primul turneu de Grand Slam » A câștigat turneul de la Sydney

13 ianuarie, 2018

Nemțoaica Angelique Kerber, locul 22 WTA, este într-o formă excelentă înainte de Australian Open, care va începe pe 15 ianuarie. Kerber, campioană în 2016 la Australian Open, a câștigat turneul de la Sydney. A învins-o pe Ashleigh Barty, locul 19 WTA, scor 6-4, 6-4, după un meci care a durat o oră și 13 minute. ...

Stere Halep: „Acești oameni care vorbesc urât sunt total străini față de tenisul din România”

Stere Halep a declarat că Simona, fiica lui, este apreciată de majoritatea românilor, iar contestatarii liderei WTA nu au treabă cu tenisul

liveSCORE ACUM » Ana Bogdan - Madison Keys » Meci de foc în turul III la Australian Open

Ana Bogdan, 25 de ani, locul 104 WTA, o înfruntă ACUM în turul III pe Madison Keys, 22 de ani, 20 WTA, de la ora 02:00. Duelul este liveSCORE pe GSP.RO și în direct la

liveSCORE ACUM » Ana Bogdan - Madison Keys, meci de foc în turul III la Australian Open » Românca a pierdut primul set

Ana Bogdan părăsește Australian Open » A fost învinsă în două seturi de Madison Keys

Ana Bogdan, 25 de ani, locul 104 WTA, a fost eliminată în turul III de la Australian Open de Madison Keys, 22 de ani, 20 WTA, scor 3-6, 4-6. Partida a fost una echilibrată, Ana

NEWS ALERT. Simona Halep merge în „optimile” de la Australian Open, după un meci de un DRAMATISM rar întâlnit

Simona Halep s-a calificat în optimile de finală de la Australian Open, grație victoriei obținute în fața americancei Lauren Davis, scor 4-6, 6-4, 15-13.