Apocalipsa azzurra » După 60 de ani, Italia e spectatoare la Mondial! Explicațiile unei ratări istorice

14 noiembrie, 2017

"Mamma mia! Mondialul fără Italia nu va avea același farmec. Arrivederci!". Mesajul lui Lineker nu explică Apocalipsa, dar exprimă regretul absenței cvadruplei campioane. Prăbușită neașteptat și ireversibil după ce-a fost demolată de Spania, în returul din grupă, și incapabilă să îi dea un gol Suediei în 180 de minute! Iată câteva dintre posibilele explicații ale istoricului cataclism azzurro, developate și în cotidianul L'Equipe. ...

CAMPIONATUL MONDIAL. Spania a tremurat pentru o VICTORIE la limită în fața Iranului. Asiaticii au avut un gol anulat de VAR

Spania a câștigat cu 1-0 partida disputată, miercuri, la Kazan, contra reprezentativei Iranului, în Grupa B a Campionatului Mondial.

VIDEO Recție dură a marocanilor după înfrângerea cu Portugalia: "Arbitrul era fascinat de Ronaldo! I-a cerut tricoul la pauză"

Portugalia s-a impus cu greu în fața Marocului, 1-0, grație unui gol marcat de Cristiano Ronaldo în miuntul 4, cu o lovitură de cap din mijlocul careului. Meciul a fost unul tensionat,

INCREDIBIL. Un bărbat A SUPRAVIEȚUIT după ce a fost lovit de tren și a ajuns de urgență la spital

Un bărbat de 58 de ani, din Bacău, a fost lovit de un tren, miercuri noaptea, și a supraviețuit miraculos, fiind transportat la spital.

"Marele meu regret e că nu i-am rupt capul!" » Declarație șocantă despre un antrenor de la Campionatul Mondial

Naționala Iranului se află la al doilea Campionat Mondial consecutiv, la ambele calificându-se sub bagheta porughezului Carlos Queiroz (65 de ani), cel care pregătește selecționata

VIDEO Recție dură a marocanilor după înfrângerea cu Portugalia: "Arbitrul era fascinat de Ronaldo! Întreba dacă-i poate cere tricoul la pauză"