Acţiunile Vodafone cresc semnificativ după îmbunătăţirea estimărilor de profit

14 noiembrie, 2017

Vodafone, al doilea mare operator de telefonie mobilă din lume, a revizuit în creştere estimările privind creşterea anuală a câştigurilor, la aproape 10%, de la 4-8%, după ce a raportat rezultate peste aşteptări în perioada aprilie-septembrie 2017, pe fondul majorării cererii pentru trafic de date în Europa, transmit MarketWatch şi Reuters.

Citeste mai mult despre Vodafone

Sursa: capital.ro

Porsche a cumpărat 10% din acțiunile producătorului croat de mașini electrice sport Rimac

Germanii de la Porsche AG au anunțat preluarea unei cote minoritare de 10% din acțiunile constructorului croat de mașini electrice sport, Rimac Automobili.

VIDEO Recție dură a marocanilor după înfrângerea cu Portugalia: "Arbitrul era fascinat de Ronaldo! I-a cerut tricoul la pauză"

Portugalia s-a impus cu greu în fața Marocului, 1-0, grație unui gol marcat de Cristiano Ronaldo în miuntul 4, cu o lovitură de cap din mijlocul careului. Meciul a fost unul tensionat,

INCREDIBIL. Un bărbat A SUPRAVIEȚUIT după ce a fost lovit de tren și a ajuns de urgență la spital

Un bărbat de 58 de ani, din Bacău, a fost lovit de un tren, miercuri noaptea, și a supraviețuit miraculos, fiind transportat la spital.

VIDEO Recție dură a marocanilor după înfrângerea cu Portugalia: "Arbitrul era fascinat de Ronaldo! Întreba dacă-i poate cere tricoul la pauză"

O mamă a fost ACUZATĂ DE OMOR, după ce și-a lăsat copilul în mașină, la o temperatură de 90 de GRADE

O mamă din sudul statului Mississippi a fost acuzată de crimă de graul II, după ce și-a lăsat bebelușul în vârstă de 10 luni în mașină.