12 proiecte pentru Ziua Culturii Naţionale 2018 vor primi finanţare din partea Ministerului Culturii şi Identităţii Naţionale

05 ianuarie, 2018

12 proiecte pentru Ziua Culturii Naţionale 2018 vor primi finanţare din partea Ministerului Culturii şi Identităţii Naţionale (MCIN), care a alocat pentru această sesiune suma de 250.000 de lei.

Sursa: adevarul.ro

EXCLUSIV Martorii povestesc pentru GSP un episod fabulos petrecut la pauza meciului Viitorul - FCSB 2-2: "A intrat în cabină și a anunțat schimbările!"

Martori povestesc cum s-a schimbat FCSB după pauză în jocul cu campioana: Dică a petrecut jumătate din timpul dintre reprize în parcarea stadionului, la telefon cu Becali, care i-a

O societate judecată pentru șantaj repară pistele de la Aeroportul Otopeni

Firma Tehnic Asist din Botoșani a fost aleasă să efectueze lucrările de reparații pentru Aeroportul Henri Coandă. Un contract privind lucrări de reparații pentru aeroport a fost anunțat în

LIGA EUROPA. Ateltico Madrid și Olympique Marseille, FAVORITE pentru calificarea în finală. Arsenal și Salzburg speră să dea lovitura în retur

Arsenal Londra a remizat, joi, pe teren propriu, scor 1-1, în partida disputată cu Atletico Madrid, în prima manșă a semifinalelor Ligii Europa.

Plini de E-uri și resturi animale. Micii din comerț, bombă pentru sănătate!

Nu e sărbătoare de 1 Mai dacă nu te înfrupți cu mici și cârnați, bine garnisiți cu muștar, maioneză, ketchup și chifle.

Veste proastă pentru românii care pleacă în Bulgaria de 1 mai: vecinii de la sud au început reparațiile la Podul Prieteniei

Partea bulgară a început, din 26 aprilie, reparațiile la Podul Prieteniei, care traversează Dunărea pe la Giurgiu și leagă România de Bulgaria. Stațiunile din țara vecină reprezintă una