03 iunie, 2018

Legendarul musical „Sunetul muzicii“, compus, în 1959, de Richard Rodgers, pe versurile lui Oscar Hammerstein, l-a inspirat şi pe regizorul şi coregraful Răzvan Mazilu să pună în scenă povestea familiei Von Trapp, la Opera Comică pentru Copii. Astfel, pe 1, 2 şi 3 iunie, au avut loc reprezentaţii ale renumitul musical Sunetul muzicii într-o variantă inedită, cu o distibuţie minunată de copii şi tineri talentaţi aleşi de Răzvan Mazilu.

Citeste mai mult despre Razvan Mazilu

Sursa: adevarul.ro

SUPERCUPA EUROPEI // VIDEO + FOTO Atletico Madrid câștigă Supercupa recordurilor și răzbună finalele pierdute contra Realului în Liga Campionilor

Atletico Madrid a trecut de Real, scor 2-2 (4-2 după prelungiri) și a câștigat a 3-a Supercupă a Europei din istorie.   Vezi AICI foto de la meci Partida de pe micuța arenă din

SIMONA HALEP - AJLA TOMLJANOVIC // VIDEO Emoții pentru liderul modnial în meciul de la Cincinnati: a acuzat probleme la spate și a avut nevoie de intervenția medicului

Meciul Simona Halep - Ajla Tomljanovic (58 WTA), din turul secund al turneului de la Cincinnati, a fost întrerupt la scorul 4-6, 6-3, 4-3 și va fi reluat în această seară, de la ora

SIMONA HALEP - AJLA TOMLJANOVIC // VIDEO + FOTO Ploaia a întrerupt meciul în setul decisiv! Revenire fabuloasă a Simonei în setul trei + când se reia meciul

Parcursul Simonei Halep (1 WTA) în sezonul nord-american de hard pare să aibă o desfășurare repetitivă. La fel cum s-a întâmplat în turul II de la Montreal cu

SIMONA HALEP - AJLA TOMLJANOVIC // VIDEO Emoții pentru liderul mondial în meciul de la Cincinnati: a acuzat probleme la spate și a avut nevoie de intervenția medicului

SIMONA HALEP - AJLA TOMLJANOVIC // VIDEO Și-a îngenuncheat adversara! Lovitură superbă reușită de Halep în meciul cu Tomljanovic de la Cincinnati

Meciul Simona Halep (1 WTA)- Ajla Tomljanovic (58 WTA), din turul secund al turneului de la Cincinnati, a fost întrerupt la scorul 4-6, 6-3, 4-3 și va fi reluat în această seară, de la